Scanteia viziunii mele

20-07-2019
Cameleon
Nu este medic/terapeut
Cameleon
Buna tuturor! Am avut o sapt stresanta dpv psihologic si banuiesc ca lucrul asta mi-a cauzat sa am u tip de viziune pe care n-am mai avut-o anterior.Azi dupa amiaza am vazut u n copac cu trei feluri de fructe: caise portocalii, nuci verzi si cirese rosii. Acel copac pe care lam vazut era inalt si doar prin varf se vedeau fructele. Caisele erau in partea stanga, in mijloc erau nucile si in partea dreap[ta am vazut ciresele. Toate aratau bine si pareau coapte.Credeti ca are vreo insemnatate sau poate fi vreun semn ceva?
4 comentarii
1
20-07-2019, ora 22:52
xtreme07
Nu este medic/terapeut
xtreme07
consult la doctor psihiatru
0
21-07-2019, ora 07:28
Cameleon
Nu este medic/terapeut
Cameleon
Nu sunt de acord cu mersul la dr sa-i spun tot ce vad mai ciudat sau vocile neobisnuite pe care le aud. Acea viziune ma tinut vreo 12 secunde. Nu sunt un pericol pt altii sau pt mine si nu inteleg de ce trebuie sa spun medicului tot ce mi se întâmplă. Asta e politica mea! Nu vreau doze mai mari de medicamente ca mam saturat ele. Lainceput ma sperii cei drept dar apoi realizez ca nu e ceva real.
1
21-07-2019, ora 08:25
xtreme07
Nu este medic/terapeut
xtreme07
netratarea bolii, duce la probleme din ce in ce mai grave, la halucinatii mai mari pe perioade mai lungi de timp si/sau cu intensitate mai mare, plus alte probleme pe langa cele existente
0
25-07-2019, ora 22:57
Trolleru
Nu este medic/terapeut
Trolleru
Suna a psihoza, vizita la medic, discutat, urmat ce spune. Ai avut halucinatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.