Schimbarea culorii pielii din zona genitala

06-02-2019
Ella_06
Nu este medic/terapeut
Ella_06
Buna, am 19 ani, o greutate ce variaza uneori chiar de la 40-47 de kg, menstruatie prezenta de 9 ani, probleme aparute recent, o durata mai lunga de 45 de zile, debut al menstrei negru chiar si miros intepator...in ultima luna nu mi-am putut da seama daca a fost sangele si rosu...pe hartia igienica maroniu spre negru sau chiar rosu aprins spre sfarsit...am o durata de 5 zile in mod obisnuit si acum s-a prelungit...durere pelviana scazuta...crampe menstruale nu mai resimt...nici psm..simt doar o durere locala si cand sunt in aceasta perioada...scurgerile zilnice au devenit mai mult galbui...si miros foarte urat...la fel si urina...am mancarimi la urinare...si din cauza scurgerilor...viata sexuala de 3 ani. Mentionez ca nu am o activitate constanta in ceea ce priveste sexul, mai mult masturbare..dupa aceea resimt durere... De la debutul vietii mele sexuale am observat ca am dureri in timpul actului sexual si nu pot ejacula.
Tin sa mentionez ca ma masturbez din perioada pubertatii. De cativa ani ma epilez in zona intima cu lama de ras si se intampla sa ma mai tai.Nu am observat decat pe parcurs ca mi se inchide zona intima la culoare :( chiar si clitorisul..mentionez ca am dureri in zona genitala resimtite si in exterior, o durere locala dar nu mereu. Poate indica o problema grava?Va rog din suflet chiar am nevoie de parerile dvs si sfaturi. Multumesc anticipat !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.