Se mai poate scapa de voci?

07-06-2021
Aly100
Nu este medic/terapeut
Aly100
Buna ziua sufar de schizofrenie paranoida de 3 ani am urmat fel si fel de tratamente dar fara nici un folos de 3 ani aud voci non stop foarte putin ia pauza credeti.ma ca e un chin foarte mare imi da fel si fel de simptome mai scap vreodata de boala asta?sau o sa aud voci pana o sa mor ca daca e asa imi pun capat zilelor...spunetimi un tratament care sa mearga
3 comentarii
1
07-06-2021, ora 22:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Incearca Ziprasidona (Zypsila), cu comanda de la farmacie.
1
08-06-2021, ora 07:52
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Vorbiți cu medicul să vă schimbe schema de tratament.
1
08-06-2021, ora 09:57
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Buna ziua,

Discutați cu medicul posibilitatea schimbării schemei de tratament sau apelați la un alt medic psihiatru.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.