Senzatia de furnicatura penis

24-11-2012
eu1234
Nu este medic/terapeut
eu1234
Buna ziua dml doctor!
Am si eu o problema, in urma cu 3 saptamani am avut urmatoarele simtome, mancarimi si furnicaturi pe capul penisului, o durere care radia spre baza penisului si urinat destul de des, m am dus la un medic de familie si a spus ca am cistita, mi a dat un tratament timp de 6 zile cu un medicament, CIPRO, pe baza de ciprofloxacina si un altul, ROBIL, pt prurit.Eu am luat acest tratament timpt de 8 zile, deci cu 2 zile in plus fata de ce a spus medicul, cu gandul sa nu revina cistita.Dupa ce am terminat acest tratament, au inceput sa apara dinou mancarimile si furnicaturile pe gland si in plus de astea mi au aparut si niste bubite rosii si mici, ca o iritatie.In acest moment fac niste spalaturi cu ceai de musatel si au inceput sa mi dispara aceste bubite, dar ma inspaimanta faptul ca in unele momente ale zilei simt asa niste furnicaturi si o durere pe capul penisului.Eu momentan nu sunt in tara si nu pot face analize, dar peste 10 zile o sa ajung in tara si o sa ma duc la medic urolog.Sunt foarte ingrijorat in leg cu aceasta problema, va rog sa ma ajutati cu un raspuns!Contact sexual nu am avut de un an de zile!
Va multumesc anticipat si sper ca am fost destul de explicit cu simtomele!
3 comentarii
0
26-11-2012, ora 22:17
eu1234
Nu este medic/terapeut
eu1234
Va rog sa ma ajutati si pe mine cuo parere cv!!!
0
12-06-2017, ora 19:30
Alecsandru4
Nu este medic/terapeut
Alecsandru4
Salut. Eu am patit exact ca tine. Am 5 luni de cand stau cu aceiasi senzatie de usturime. Am facut analize de doua ori la o diferenta de 7 saptamanu intre ele. Toate negative. Daca ai rezolvat ceva astept un raspuns.Multumesc anticipat
0
20-12-2017, ora 22:05
Dudu1
Nu este medic/terapeut
Dudu1
Aveti ceva concret. Si eu am usturimi penis de 6 luni fara rezultat. Multe analize care sunt ok si tratamente cu duiumul dar fara rezultat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.