simt ca nu mai suport, am un gust, miros si secretii absolut oribile; am facut o gramada de analize

22-07-2012
deni1234
Nu este medic/terapeut
deni1234
buna ziua! de vreo 3 ani ma confrunt cu um miros oribil in gura, un gust foarte neplacut si secretii care parca ar curge din nas in gat.. la 4 ani am fost operata de amigdalita si polipi, iar acum 2 ani m-am duc la orl pentru a afla de ce am acest miros in gura. doctorul mi-a spus ca am resturi adenoide si ca trebuie sa ma opereze ca sa scap de ele. m-am operat, dar nu mi-a folosit la nimic, aveam aceleasi simtome, chiar mai rau. m-am dus la control dupa 2 sapt iar doctorul mi-a zis ca trebuie sa astept sa se curete acea zona, am asteptat, dar nimic, dupa 1 an m-am dus iar la orl, si de data aceasta mi-a zis ca am sinuzita, sau ma rog niste cornete care erau prea crescute, si doctorul a zis si de data aceasta ca trebuie sa ma operez. m-am operat, si am aceleasi simtome. simt ca nu mai suport, am un gust, miros si secretii absolut oribile am facut o gramada de analize, la stomac nu am nimic, nici in gat. duc o viata sanatoasa, fac sport, mananc sanatos, nu fumez, chiar nu mai stiu ce sa fac. m-am gandit ca poate e ereditar. este posibil sa fie vreo rinita?
7 comentarii
0
22-07-2012, ora 16:23
deni1234
Nu este medic/terapeut
deni1234
va rog frumos sa ma ajutati
0
22-07-2012, ora 20:53
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Un test pentru Helicobacter ai facut ? Dantura nu e cariata, stricata ?
0
24-07-2012, ora 12:24
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Draga deni1234, te sfatuiesc sa faci un detartraj si sa iti rezolvi probleme de dantura daca exista. Dupa detartraj ai un miros de flori de camp si un gust de parca d-abia te-ai spalat pe dinti tot timpul zilei, inclusiv dimineata.
Incearca macar un detartraj, costa putin si e benefic si pentru dantura. Din pacate cu mai multe informatii nu te pot ajuta..
0
24-07-2012, ora 17:03
deni1234
Nu este medic/terapeut
deni1234
am toti dintii perfect sanatosi, albi, nici macar o carie iar testul helycobacter l-am facut, plus alte analize, si toate au iesit f bine. sunt perfect sanatoasa. chiar nu mai stiu ce sa fac mai am putin si disper. o sa incerc si cu acest detartraj. multumesc!!
0
27-07-2012, ora 13:02
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Tartrul estein gingie la radacina dintilor, nu este vizibil.
0
05-03-2013, ora 16:07
krissu
Nu este medic/terapeut
krissu
Buna ziua !

De vreo doua saptamani am depistat un miros neplacut la nivelul abdomenului ( nu stiu exact de unde vine), am o usturime in nas, mancarimi anale, simt de parca se misca ceva, gust de metal in gura.Am hotarat sa fac niste analize in special coproparazitologic.Mirosul este unul de fecale, care ar putea fi cauza?
0
13-09-2023, ora 22:37
Speranțamoareultima
Nu este medic/terapeut
Speranțamoareultima
Mucusul din nas se scăpa de el intr-o luna în care iei dimineața Serrapeptaza ( 240 000 u.i, pe stomacul gol, 3 capsule) cu 2 ore înainte de masa, foarte foarte important, nu mănânci absolut nimic timp de 2, 3 ore !!! Vei elimina extrem de mult mucus cam după 10 zile, dar nu te oprești din a lua suplimentul pana elimini tot tot.Apoi dacă încă iti mai miroase gura iei chiar inainte de mesele principale o capsula de betaina HCL, seara și dimineața cureți limba f bine și dinții obligatoriu de 2 ori p zi spălați f bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.