Stare precara de sanatate, nu prea stiu ce sa fac

10-01-2021
David531
Nu este medic/terapeut
David531
Buna ziua, nu stiu daca asta e categoria potrivita unde ar trebui sa postez asa ca scuzati-ma daca nu e locul potrivit. Sunt un baiat de 21 de ani si intamplarea face ca sunt intr-un punct in care m-am imbolnavit destul de rau si nu am posibilitatea sa vad un medic sau sa iau vreun medicament, pentru ca nu am nici asigurare medicala nici bani pentru asa ceva. Zilele trecut am avut avut niste dureri de cap si de gat (doar partea dreapta) de nu puteam dormi noaptea de durere, acuma vad ca gingia mea tot de pe partea dreapta s-a umflat, si am asa fata umflata acuma. Mai simt si junghiuri in partea dreapta a stomacului, ba mai am probleme cu plamanii ca am si astm bronsic, obosit.

Ce vreau sa zic cu toate astea e ca sanatatea mea pare compromisa deja la 21 de ani.

M-am lasat de fumat de vreo 2 saptamani dar nu pot sa zic ca ma simt mai bine,

Incerc sa consum cat mai multe lichide. sa ma odihnesc si in acelasi timp sa mai fac miscare, sa mai ies sa ma plimb, dar
cred ca toate astea sunt in zadar daca nu vad un medic sa am parte de investigatii medicale sa vad cu adevarat problemele care sunt.

Deci daca in momentul asta sunt mult prea bolnav ca sa lucrez sa am bani sau asigurare pentru un doctor, cum sa fac ca sa vad unul si sa incerc sa ma fac bine? Nu as vrea sa mor.

Multumesc frumos
1 comentarii
0
10-01-2021, ora 22:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la un dentist, poate aveti o masea infectata. Sa v-o scoata. Macar atat sa puteti rezolva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.