sunt gravida daca crezand ca este ciclu desi a fost o scurgere ce a durat 3 zile

18-04-2007
honorius
Nu este medic/terapeut
honorius
se poate ramane gravida daca crezand ca este ciclu desi a fost o scurgere ce a durat 3 zile...am facut sex neprotejat...ejaculand in mine...(aceasta intampladu-se in a 3 zi)iar crezand ca este ciclu in seara celei de a 3 zi am inceput pastilele anticonceptionale,
3 comentarii
0
19-04-2007, ora 00:00
anonima
Nu este medic/terapeut
anonima
nu am inteles nmk din ceea ce ai scris asa ca daca vrei un raspuns recapituleaza si scrie pana la coada ceea ce vrei sa afli. daca ai facut sex cum zici tu pe ciclu nu se poate ramane gravida
0
01-05-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
poate chiar a fost ciclu chiar daca a durat 3 zile. totusi nu inteleg de ce ai luat pastilele in a 3-a zi.zi mai clar
0
14-06-2007, ora 00:00
astryana
Nu este medic/terapeut
astryana
Mami, in primul rand, eu am ciclu de 3 zile, deci sigur a fost ciclu si la tine. Si nu poti ramane daca o faci cat esti pe ciclu. Trebuie sa ajungi in a 10-zi cel putin si asta daca ai 'noroc' sa ramai... Pt ca spermatozoizii treb sa supravietuiasca pana la ovulatie, deci cam pana prin a 14-a zi...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •