sunt insarcinata si am fost diagnosticata cu stafilococ.bacili gram pozitiv si trichomonos vaginalis

23-08-2007
mimma
Nu este medic/terapeut
mimma
sunt insarcinata in 11 saptamani.am facut analize pentru secretia vaginala.am fost diagnosticata cu stafilococ.bacili gram pozitiv si trichomonos vaginalis.peste doua saptamani ar trebui sa incep tratament cu antibiotic.poate dauna copilului?e grav ceea ce am?mi s-au recomandat irigatii cu ceai de galbenele.sa le fac?precizez ca azi am avut o scurgere maronie inchis, subtire.nu stiu ce sa fac.va rog sa ma ajutati.multumesc.
2 comentarii
0
24-08-2007, ora 00:00
auran
Nu este medic/terapeut
auran
Mergi de urgenta la un control ginecologic si eventual la o ecografie transvaginala. Scurgerea maronie nu este un semn bun. La mine dupa o astfel de scurgere si dupa o ecografie, a trebuit sa fac intreupere de sarcina pentru ca fatul era mort.
NU vreau sa te dezamagesc (mai ales daca iti doresti copilul) dar trebuie sa fii mult mai atenta la aceste detalii.
Iti doresc succes si sa speram ca pana la urma va fi bine.
0
24-08-2007, ora 00:00
mimma
Nu este medic/terapeut
mimma
multumesc frumos pentru raspuns.am sunat medicul si mi-a spus sa nu intru in panica si sa i-au NO-SPA.credeti ca e bine?precizez ca am 11 saptamani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O combinație de probiotice ar putea preveni sindromul șocului toxic
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •