Tratament nerecunoscut de doctor

24-07-2019
Shon
Nu este medic/terapeut
Shon
Acum 4 ani un doctor militar neurolog 50% mi-a prescris BROMAZEPAM, COAXIL, TRITTICO, CONVULEX si daca mai știa vreo cateva le introducea si pe alea.
Dupa 3 ani nu a mai recunoscut ca el mi l-a prescris, dar culmea mi l-a dat încontinuare pana in prezent.
Medicul ORL tot militar și asta, a facut o remarca la tratament, că este un fel de legatură la un picior de lemn.
Eu cred ca ăștia sunt nebuni.Acum nu mai pot scapa de pastile întrucât, am dat cred in dependența.
Acum 4 ani cred ca am avut o anemie severa intrucat plecasem in Irlanda de nord și mancasem numai pui vreo 3 luni și epuizare fizica majora. Pe aeroportul Dublin am facut cred un atac de panică dar am ajuns în Romania.Nu am fost niciodata bolnav in 50 ani, decat am fost împușcat într-o misiune și probleme auditive în urma unei expozii a unui proiectil in revoluția din 89.
Oi fi eu în conceptia acestor doctori de tinichea nebun dar nu și prost.
Rog respectuos un raspuns referitor la faptul cum opresc porcaria asta că alerg doctorul tot orasul cu tratamentul lui de cretin.
3 comentarii
0
24-07-2019, ora 23:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca credeti ca v-ati vundecat, mergeti la alt medic sa va faca o schema de reductie a tratamentului. Psihiatru, nu Neurolog. Astea sunt pastile psihiatrice. Doar Bromazepamul da dependenta dintre ele.
1
25-07-2019, ora 09:23
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Numai un medic psihiatru vă poate da o schemă de tratament ca treptat să vi-l poată scoate astfel încât să nu vă simțiți rău..
0
26-07-2019, ora 14:24
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Trittico si coaxil nu se iau împreună.
Cat despre bromazepam, Da dependenta asa ca rămâi pe convulex, Nu lua prea multe pastile de bromazepam!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul