Tulburari de comportament

06-08-2012
sphex97
Nu este medic/terapeut
sphex97
Salut.Anul trecut aveam atacuri de panica si m-am dus la doctor si a spus sa ma duc la obregia, m-am dus si dupa ma internat.Am stat o saptamana, eram prajit grav, aveam halucinatii de la romparkin, rispolept si fevarin. Cand am iesit a spus ca am tulburari de comportament (nu stiu de ce, nu eram agresiv, nu ma comport prost, invat bine ). Am luat 3 luni pastile si nu aveau nici un efect benefic din contra eram prajit grav, dormeam la ore, halucinatii, probleme de vorbire.Dupa am oprit tratamentu si eram fresh imi revenisem la normal. Mai am cateva probleme.Cand beau alcool vad si aud altfel nu pot explica altfel si asta ma deranjeaza mult (deh vara, bere. ).Daca vad romparkinele si alte medicamente de genu cateva zile am halucinatii mici.Cum pot rezolva probleme astea 2 ? (Nu sunt nebun, in spital prajit aveam iq 94)
15 comentarii
0
06-08-2012, ora 22:50
utilizator_115852
Nu este medic/terapeut
utilizator_115852
Psihiatri nu sint nici pe departe Dumnezeu, ba chiar din contra, sint Dracu. Spitalul Obregia mai este numit popular si "Inchisoarea Diavolului". Ei se cred ca detin adevarul suprem si ne pun etichete la fiecare ba ca ai schizofrenie, ba ca ai TAB, TOC, MOC, BOC, POC, ba ca esti nebun, ba ca ai tulburari de comportament si tot felu de tampenii daca esti atat de prost ca sa crezi in ei. Frate, iti spun sincer, odata ce ai intrat in lumea PSIHIATRICA cu greu vei mai iesi. Astia te fac din om neom.

Nu am inteles care sint cele 2 probleme. Poti sa explici mai clar ?
0
06-08-2012, ora 22:51
sphex97
Nu este medic/terapeut
sphex97
Cand beau alcool vad si aud altfel nu pot explica altfel si asta ma deranjeaza mult (deh vara, bere. ).Daca vad romparkinele si alte medicamente de genu cateva zile am halucinatii mici.
0
06-08-2012, ora 23:12
utilizator_115852
Nu este medic/terapeut
utilizator_115852
Vad ca ti-e greu sa scrii, asa ca nu mai imi bat capul degeaba.
Imi dai copy/paste la ce ai scris mai inainte, tu crezi ca nu am citit ? Am citit, dar nu se intelege ce vrei sa spui din propozitiile alea.
0
07-08-2012, ora 00:01
sphex97
Nu este medic/terapeut
sphex97
oke deci. Cand beau bere... sau alta bautura ce contine alcool vad si aud altfel nu stiu cum sa iti explic si ma deranjeaza ca sa nu am aceste chestii trebuie sa fiu mereu ocupat sa nu stau degeaba. a2a problema. Cand vad romparkin sau alte antidepresive am cateva zile halucinatii dupa.
0
07-08-2012, ora 00:10
OvidiuUngureanu
Nu este medic/terapeut
OvidiuUngureanu
@Sphex97

Iq de 94 ? E bun ca e peste medie Iq-ul. E bine ca ti l-ai trecut la Nick ca sa stie lumea. Oricum sunt multe genii care au Iq-ul mic. Bethoven cica avea Iq-ul de 80 wink. Insa avea o ureche muzicala super. Incearca sa inveti a canta la muzicuta. Dupa o bere vara... poti sa tragi o melodie country ceva la muzicuta. Cred ca ar fi super. Deh, vara, bere, muzicuta.

Acum problema ta a doua este cu prajitul. Esti dat prin faina cu ou inainte sa te prajesti sau esti prajit simplu in ulei? E o intrebare care poate spune multe. Daca esti intr-adevar facut snitzel... atunci poti fi asortat cu o salata de vara ( deh vara, bere, salata de vara, muzicuta). Daca esti prajit simplu in ulei... e bun si asa... insa ai fi bun asortat cu o salata de rosii cu ceapa. Iti dai seama sa vina o gagica buna de tot si sa guste din tine impreuna cu salata de vara? Pfff. esti un tip apetisant prietene... foarte apetisant.

Mult noroc in aventurile tale gastronomice !!
0
07-08-2012, ora 00:12
sphex97
Nu este medic/terapeut
sphex97
dehh numai suferinte pe aici ma gandeam ca e un site calumea. Ceau
0
07-08-2012, ora 11:07
utilizator_115852
Nu este medic/terapeut
utilizator_115852
sphex97, de cand ai starile astea ?
Cand nu bei si nu vezi romparkin esti bine ?
0
07-08-2012, ora 11:29
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
@sphex97

Atunci nu mai bea alcool, daca iti provoaca stari de rau si halucinatii. Vara hidrateaza-te cu altceva (ceai, apa, pepene rosu). Oricum, esti minor, nu ar trebui sa bei alcool. :P Daca nu tii la bautura, mai mult de un pahar de bere nu ar trebui sa bei. Sau chiar deloc.

Cat despre Romparkin si celelalte medicamente, baga-le si tu intr-un sertar, sa nu fie la vedere. Sper sa nu ai halucinatii si in absenta acestor factori declansatori.
0
07-08-2012, ora 12:08
utilizator_115852
Nu este medic/terapeut
utilizator_115852
E simplu sa zici "nu mai bea", dar tie daca ti-ar cere cineva sa renunti la o dependenta a ta ai putea ?
Daca avea halucinatii cand respira ? ii ziceai sa nu mai respire ?
0
07-08-2012, ora 22:39
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
@Alex80

Daca aberatiile pe care le-ai scris ar trebui sa demonstreze ca esti inteligent sau macar spiritual, sa stii ca nu ti-a iesit nici una, nici cealalta.
0
07-08-2012, ora 23:49
utilizator_115852
Nu este medic/terapeut
utilizator_115852
Ce te-a deranjat asa tare la mesajul meu ? Sau asa obisnuiesti tu sa te iei de oameni ?
0
08-08-2012, ora 00:14
utilizator_115852
Nu este medic/terapeut
utilizator_115852
Sau e din invidie ?
Ai zis ca daca nu reusesti sa te ridici la nivelul meu macar sa ma tragi pe mine in jos, nu ?
0
08-08-2012, ora 23:10
OvidiuUngureanu
Nu este medic/terapeut
OvidiuUngureanu
Faceti dragoste mai bine decat sa va certarti!!
0
10-08-2012, ora 00:39
Ionica2011
Nu este medic/terapeut
Ionica2011
L-ai aranjat pe sphex97.Nu stiu daca o sa mai apara dupa o asa incurajare OvidiuUngureanu.
Eu asa te-am incurajat!??
Trebuie sa stii cum sa glumesti si cu cine.Adica sa-l cunosti de ceva vreme sa vezi cum reactioneaza omul.El deabia avea 5 posturi.Si s-ar putea cu atatea sa ramana.
0
10-08-2012, ora 20:12
OvidiuUngureanu
Nu este medic/terapeut
OvidiuUngureanu
Imi pare rau Ionica... credeam ca mai destind armosfera. Mi s-a parut haioasa chestia cu prajitul, atata tot!! Lasa ca daca e baiat serios.. se tine boala de el si va reveni pe forum nu-i problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul