Umflatura ciudata labie

13-02-2018
Lauurici
Nu este medic/terapeut
Lauurici
Buna,

Stiu ca o sa para ciudat ce o sa intreb, insa abia luni oi putea ajunge la ginecolog.
In ultimele zile am avut usturimi aproape de intrarea in vagin..mentionez ca eram in tratament cu ovule polyginax( am luat si in trecut fara probleme). Am vrut sa ma uit cu oglinda, poate e ceva rosu, insa nu e nimic, din ce imi dau eu seama, insa problema este alta. Pe partea dreapta, am observat ca pe partea exterioara a labiei( nu partea interioara care da spre vagib), mai sus, exact cam de unde incepe labia, este un fel de umflatura, se vede si o vena albastra acolo. Pe partea stanga nu e nimic de genul.
Acolo nu ma doare, insa nu mi se pare normal :(. Precizez ca recent m am si epilat..
Sunt destul de paranoia, daca vi se pare ceva cunoscut, referitor la usturime sau umflatura...ajuta ti ma va rog :(
1 comentarii
0
27-02-2018, ora 20:07
Lauurici
Nu este medic/terapeut
Lauurici
Inca nu am reusit sa ajung la ginecolog si programarea e abia sapt viitoare. Nu mai am usturimi insa se vede vena parca marita -2cm cred- pe labia mare..cam paralel cu clitorisul..care si el mi se pare putin umflat..
A mai patit cineva asa ceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.