un ginecolog m-a speriat.va rog sa va spuneti parerile!!!

07-04-2008
oana220
Nu este medic/terapeut
oana220
Buna ziua.Am fost zilele trecute la un ginecolog de la camera de garda a unui spital iar acesta m-a intrebat daca sunt insarcinata.I-am spus pentru ca singura data cand eu si prietenul meu am ajuns mai aproape a fost atunci cand el si-a dat drumul in pantaloni.Stiam ca nu pot ramane insarcinata asa dar doctorul ginecolog mi-a spus ca exista un risc si in cazul acesta.E posibil asa ceva?Sa raman insarcinata?E adevarat ca atunci eram in perioada fertila doar ca nu-mi imginez cum spermatozoidul paote ajunge pana acolo incat sa fecundeze ovulul.
Va rog sa-mi raspundeti.
multumesc
5 comentarii
0
07-04-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Nu are cum sa patrunda spermatozoizii prin pantaloni si sa ajunga sa fecundeze ovulul. Doar daca nu a existat un alt contact!
0
07-04-2008, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
stai linistita ca nu se teleporteaza spermatozoizii din pantaloni in vagin.Daca nu au fost alte contacete sexuale scoateti din cap cum ca ai fi gravida
0
07-04-2008, ora 00:00
kid
Nu este medic/terapeut
kid
ooo ...nu vai!!! nu ai cum sa fii insarcinata. nici cum.spermatozoizii aia nu zboara asa..prin pantalon.mai sunt si ginecologi care au un simt al ""profesiei"mai prost lucrat. :)
0
07-04-2008, ora 00:00
gaby_gaby
Nu este medic/terapeut
gaby_gaby
Ca sa fi sigura i-ati un test de sarcina.asa dispare orice indoiala.
0
07-04-2008, ora 00:00
oana220
Nu este medic/terapeut
oana220
acest lucru stiam si eu numai ca atunci cand auzi din gura unui doctor, cel de la care trebuia sa primesti sfaturi nu am mai stiut ce sa cred.de fapt, chiar m-a pus sa fac un test de sarcina care bineinteles a iesit negativ.dar tot m-am speriat.
va multumesc foarte mult pentru raspunsuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •