Un presupus atac de panica sau de cord

28-08-2018
Hxhvbvjbnb
Nu este medic/terapeut
Hxhvbvjbnb
In urma cu 2 luni, intr-o noapte imi facusem o cafea. Am baut doar jumatate de cană. Dupa vreo 3 ore in timp ce stateam in pat, am inceput sa simt niste călduri si respiram cam greu. M-am ridicat si am iesit afara, am zis sa ies la aer. Inima imi bătea foarte tare si respiram greu. Eram sigura ca este un atact de panică, nu? Aceasta a durat aproximativ 1 minut, dupa totul a revenit la normal. Si nu a mai aparut problema asta. O luna mai tarziu, eram la o prietena acasa si mi-a dat un sa beau un pahar de sampanie. Dupa cateva guri, iar am patit la fel. Nu mai puteam sta pe scaun si m-am pus in genuchi pana mi-a dat ea apa cu zahar sa imi treacă. De atunci am zis sa renunt la cafea, alcool si sucuri acidulate. De atunci nu am mai patit nimic. Incepe sa imi bata tare inima si de la emotii, mai ales cand ma sperii de ceva. Dar vreau sa va mai zic ca de cateva zile a aparut alta problema. Nu stiu daca are legatura cu inima... Stateam in pat, pur si simplu nu faceam nimic, stateam pe telefon si am inceput sa simt o durere la mana stanga de la cot in jos (degetele nu ma dor). Nu fac efort, nu fac sport, absolut nimic. Dar pur si simplu durerea a aparut dintr-o data. Nici nu mai puteam tine telefonul in mana. Umarul nu ma doare, doar de la cot. Iar aceasta apare zilnic, de cateva zile. Momentan, chiar NU am posibilitatea sa pot merge la medic. Nu lunile astea. Vreau sa imi spuneti, va rog, e ceva grav? Ce problema am ? Nu cer un tratament, doar sa imi spuneti ce se intampla cu mine ? E ceva grav ?
1 comentarii
0
28-08-2018, ora 22:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti orientativ un test de anxietate pe net.
Cu mana puteti merge la Urgente.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.