Urinare frecventa si durere surda in zona bazinului in dreapta

04-02-2019
anonim420
Nu este medic/terapeut
anonim420
Buna!
Cam de o saptamana incep sa urinez mai des decat obicei si putin in unele cazuri, chiar daca simt nevoia intensa sa merg la baie. Abia ma pot tine iar cand imi vine, trebuie sa gasesc neaparat o baie. Sange nu mi-a curs, si nici nu ma ustura. In schimb, simt un discomfort usor in zona vezicii. De asemeni, ma simt balonata de 3 zile aproape, iar scaunele sunt variate, acum 5 zile facusem diaree o doar o zi, in rest cand e foarte moale cand nu. Dar simt ca e mai frecvent decat de obicei. Imi simt gura uscata de cateva zile si nevoia ridicata de a bea apa, in conditiile in care eu inainte beam putina apa. Aud bolboroseli in zona bazinului, mai jos putin de stomac si simt o presiune in zona dreapta(mea), mai des, cateodata si in stanga. Cateodata simt cum mancarea imi vine inapoi, dar nu violent. Sunt foarte speriata mai ales ca am citit despre cancer si altele. Sunt activa sexual, mereu protejat si verificat după, deci o sarcina ar iesi din discutie. La momentul actual iau Uractiv si adagin.
Tin sa mentionez ca inainte ca aceste simptome sa apara am stat cu picioarele pe rece, acasa la cineva, o zi intreaga, acestea aparand abia dupa. Cred ca este vorba de o raceala la ovare? De asemeni, acum cateva luni am avut hematurie. Urinam putin si des, iar senzatia de a urina trecea mai greu, in primele zile depistand sange dupa ce stergeam. Ma durea burta si aveam o senzatie de greata, dar a trecut cu tratament. Inca un lucru : inainte de craciun am contactat un virus ce mi-a afectat limfa (medicii nu au depistat ce a fost, desi initial era vorba de boala sarutului), si ficatul, avand transaminazele de 500 si ganglionii limfatici la gat umflati. Acest lucru a trecut cu perfuzie, tratament, si regim. Trebuie insa sa repet din nou transaminazele, desi ma simt mult mai bine ca atunci.
Aveti vreo idee ce se intampla cu mine? va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •