Va rog sa ma ajutati... sunt disperat incerc sa-mi ajut mama. Am doar 23 ani si nu mai am pe nimeni! | Forumul Medical ROmedic

Va rog sa ma ajutati... sunt disperat incerc sa-mi ajut mama. Am doar 23 ani si nu mai am pe nimeni!

13-01-2008
gandalph_85
Nu este medic/terapeut
gandalph_85
Mama mea are cancer ovarian stadiul 4 cu metastaze.In timpul citostaticilor pot spune ca a avut doar senzatii de voma si ameteala dupa cum bine stim toti cam astea sunt efectele, am internat-o la spital de urgenta sambata(12.01.2008) in urma unei dureri foarte puternice la nivelul stomacului...ceva ce practic pana acu nu se intamplase si m-a speriat teribil dupa cum a reactionat crizei am zis ca s-a terminat tot...(mama a fost operata in luna august 2007, sunt 6 luni de atunci), starea ei in momentu de fatza este km pe muchie de cutit, am aflat in urma internarii la urgenta de la un medic care a preluat acest caz in momentu respectiv(cand am ajuns cu ea in spital in regim de urgentza)ca mama are defapt cancer stadiu 4 dar nu cum stiam cu metastaze si doar atat din contra, mai rau pot zice, in sensu ca aceste metastaze au invadat tot stomacul, rugamintea mea ar fii sa ma ajutatzi cu vreo idee sau un sfat ce cale sa urmez, sunt singur nu am tata decat o sora (si ea deasemeni are o problema destul de grava cu sanatatea, suntem amaratzi)si suntem disperati, ash vrea insistent sa cititi mesajul meu imi doresc sa ma lupt sa o salvez si nu stiu practic ce sa fac, in acest moment de 2 luni ii administrez fara ca doctorii sa stie un produs numit Nicolit, medicul care fc acest produs imi da inceredere si zice ca sunt sanse s-o salvez dar durerea sufleteasca ma face sa fiu confuz si sa nu stiu in cine sa am incredere si ce cale sa urmez(poate ati auzit cate cva despre el si dak da va rog sa-mi confirmati sau eventual sa va interesati dak este bun, site-u unde l-am gasit este www.nicolit.ro) astept sa ma contactati astept increzator la al dumneavoastra mesaj...
47 comentarii 12 ÃŽnainte ›
0
13-01-2008, ora 00:00
corina_stoicoi
Nu este medic/terapeut
corina_stoicoi
Preparatul Nicolit este un produs medicamentos cu propietati citolitice. Fata de un
citostatic obisnuit are capacitatea de a distruge celulele bolnave. Astfel, la nivelul celulei se
observa ca in timp ce nucleul celulei bolnave in contact cu citostatic obisnuit isi micsoreaza
(pentru o perioada) dimensiunea, in contact cu Nicolit-ul nucleul se distruge.
Ca si GH3 - Gerovitalul, vestitul medicament romanesc ce intarzie aparitia inbatranirii, e o
solutie novatoare la un alt flagel al omenirii - cancerul. Are marele avantaj, comparativ cu
citostaticile, ca are efect numai asupra celulei bolnave, neafectand in nici un fel organismul.
Bolnavul poate sa duca o viata absolut normala.
A trecut testele cerute de legislatia Romaneasca si Europeana pentru agrementare si
urmeaza testarile sub observatie medicala in cateva spitale din Romania. Aceasta procedura
finala poate dura aproximativ 2 ani si jumatate. A fost de asemenea testat pe propria
raspundere pe un numar de aproximativ de 20 mii bolnavi de cancer fazele III si IV, cazuri
fara speranta, cu un procent de vindecare mediu de 64%.

Posologie
NICOLIT-ul se administrează pe cale orala, cate 10 picături de trei ori pe zi, inaintea
meselor principale cu 15 min., diluat in 50 ce. de apa potabila.
Nu prezintă incompatibilitati cu alte medicamentaţii, dimpotrivă, isi urgentează calitatile cand
este asociat cu citostaticele, iradierile si chiar interventiile chirurgicale.
In cazul tratamentului combinat cu citostatice, s-a observat ca pacientul suporta citostaticele
mult mai bine, dispărand vomismentele si procesul de cadere a parului.
In tratamentul cu NICOLIT, tumorile de dimensiuni relativ mici pot fi resorbite de organism,
dispărand si iritaţia din jurul tumorii, lucru care face ca la tumorile de dimensiuni mari sa
poata fi ablate chirurgical, evitandu-se astfel metastazele ulterioare.
Avand o experienta de peste 20.000 de cazuri tratate, ameliorarile se produc in maxim 3 luni
de la inceperea tratamentului, acesta durand 24 de luni, pentru a evita reaparitia bolii.
In privinta alimentatiei, se exclud de la inceput mierea de albine si produsele apicole precum
si administrarea pe cale medicamentoasa a vitaminelor din gama B. In rest alimentatia este
cea normala, din care nu lipseasca laptele si produsele lactate, ouale si carnea de orice fel.
Mentionam, ca 90% din pacientii care s-au tratat cu NICOLIT erau in stadiul III si IV si, cu
toate acestea, rezultate foarte bune s-au inregistrat la 64% din cazuri. Precautiile ce trebuie
luate de persoanele bolnave sunt: prevenirea si tratarea cat mai rapida a constipatiilor,
pentru a permite eliminarea toxinelor din organism si evitarea in totalitate a expunerilor la
soare.
Produsul Nicolit are toate testele de toxicitate si de eficacitate pe care le cere legislatia
romaneasca.
www.cancer-new-drug.com
0
13-01-2008, ora 00:00
orosz
Nu este medic/terapeut
orosz
Nicolit este un produs cu care multi sau tratat eficient, mai poti sa complectezi tratamentul cu iscador este un estract din vasc si apa scazuta in deuterum
0
14-01-2008, ora 00:00
gandalph_85
Nu este medic/terapeut
gandalph_85
Doamnelor, domnilor va rog din suflet nu vreau sa-mi trimiteti manuscrise de pe situl www.nicolit.ro (il cunosc pe din afara), ma intereseaza persoane, pacienti care au incercat acest tratament in urma caruia a dat rezultate, mama mea avand cancer ovarian cu metastaze raspandite in tot stomacul stadiul 4, va rog sa ma ajutati cu informatii clare si daca aveti prieteni, rude, cunoscuti care sa aiba cunostinte de acest tratament, eventual daca pot lua legatura cu cei in cauza.sunt disperat...nu stiu ce sa fac, imi iubesc mama extrem de mult, e ingerul meu pazitor. Eventual daca cunoasteti oameni in stadiul mamei(stadiul 4 cu metastaze) si au incercat alt produs in urma caruia au dat rezultate va rog din inima sa ma contactati pe id-ul meu de messenger gandalph_85 (pt a-mi da mai multe detalii), va rog insistent sa-mi acordati maxima importanta si ajutorul de a va interesa cu detalii referitoare la cazul mamei...va multumesc si ma rog la Dumnezeu sa reusesc s-o salvez..
0
16-01-2008, ora 00:00
dragud
Nu este medic/terapeut
dragud
Si eu sunt cam in aceeasi situatie. Saptamana trecuta am aflat ca mama mea are cancer la ficat cu metastaze multiple. Toti doctorii pe care i-am consultat nu mi-au dat sperante. Nu i-au recomandat nici macar citostatice.
De la un prieten am aflat de Nicolit si m-am dus la cabinetul dr. Nicolescu si l-am procurat. De azi a inceput sa i-a.
Si eu sunt foarte confuza nu stiu ce sa cred, imi pun sperantele in el.
Va rog daca stiti pe cineva care l-a luat si ce efecte a avut spuneti-ne!!!

Multa sanatate!
0
22-01-2008, ora 00:00
gandalph_85
Nu este medic/terapeut
gandalph_85
in legatura mama ta care are cancer la ficat incearca sa te interesezi sa-i schimbi mancarea, intereseaza-te de regimuri alimentare care sa nu hraneasca celula rea.
0
22-01-2008, ora 00:00
gandalph_85
Nu este medic/terapeut
gandalph_85
am o rugaminte catre toti cititorii, dak cumva stiti cum se poate controla Ascita odata declansata(prin diete, sau medicamentatie )va rog sa ma indrumati (va rog sa imi raspundeti cei care sunteti in acest caz sau care aveti legatura cu asa cva) si ar mai fii o intrebare.cum pot sa opresc eventualele Metastaze din organizmul mamei, cei carora nu vi s-au dat sanse decat o anumita perioada iar dvs.ati reusit sa treceti cu bine peste acea perioada va rog sa imi scrieti cum pot sa rezolv aceste 2 probleme grave ale mamei mele.-...nu ezitati sa ma sunati va rog mult accept toate sfaturile


(*modificat de administrator)
0
23-01-2008, ora 00:00
gandalph_85
Nu este medic/terapeut
gandalph_85
si mai am o intrebare.exista cineva care s-a tratat dupa terapia Dr. Max Gerson??? vreau sa imi rasp cat mai repede va rog pt ca zilele sunt numarate si in kzul in care exista un pacient care s-a tratat cu acea terapie vreau sa fac tot efortu sa fug cu mama in Mexic
0
24-01-2008, ora 00:00
kitina
Nu este medic/terapeut
kitina
va rog sa imi spuneti de unde pot procura Nicolit.un telefon sau adresa pt soacra mea cancer gardul 4 cu metataza.sufera fff mult.deja a facut 1 zi de citostatice si urmeaza peste 3 saptamani alta cura daca va mai rezista pana atunci.nenorocita boala...te mananca de vie.
0
24-01-2008, ora 00:00
gandalph_85
Nu este medic/terapeut
gandalph_85
acesta este numarul de telefon de unde-ti poti procura tratamentul nicolit 223.09.18 (sa suni dupa ora 19:00 aceasta este regula la doctoru acela) incearca sa intrii sa vb -*.sa te recomanzi sa stiu de unde te stiu, ok Kitina?


(*modificat de administrator)
0
29-01-2008, ora 00:00
mariap
Nu este medic/terapeut
mariap
Buna Gandalph. Iti recomand un doctor foarte bun: se numeste profesorul Ion Balanescu numar de telefon: 021/211.76.13. Mama mea este cam in aceeasi situatie si tot cu ascita si este operata de domnul profesor si simte bine. Multa sanatate.
0
08-02-2008, ora 00:00
aldea
Nu este medic/terapeut
aldea
va rog sa imi spuneti si mie : avand in vedere ca are globulele rosii foarte scazute si nu poate face citostatice poate sa ia acest medicament neafectandu-i globulele? va multumesc astept raspuns-ul dvs-tra
0
09-02-2008, ora 00:00
dragud
Nu este medic/terapeut
dragud
Nu stiu ce sa zic referitor la globulele rosii si Nicolit. Ar trebui sa vorbesti cu doctorul Niculescu, daca te decizi sa ii dai Nicolit. Nici el nu stiu daca te-ar putea ajuta pentru ca din cate mi-am dat seama el nu este medic oncolog.
Din pacte pentru mama mea acest medicament nu a mai avut efect, in cele din urma a decedat. Doctorul spune ca acest medicament isi produce efectele benefice daca pacientul se hraneste bine pentru ca sa poata lupta impotriva bolii.

Tota cepot sa va spun este ca trebuie sa incercati tot ce se poate pentru a nu avea pareri de rau la un moment dat.
Multa sanatate si putere.
0
09-02-2008, ora 00:00
karina127780
Nu este medic/terapeut
karina127780
De BioBran 1000 a auzit cineva? Stie cineva de unde se poate procura? Va rog mult sa-mi raspundeti! Multumesc
0
04-04-2008, ora 00:00
petre.nicoleta73@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
petre.nicoleta73@yahoo.com
am citit mesajul tau si vreau sa-ti spun tie si altora urmatoarea poveste:acum 3 ani nepotelul meu care avea 7 ani a fost depistat cu limfom nonHotking, tumora reprezentand o a treia, , amigdala".a fost operat la Budimex, si tratat cu citostatice la Fundeni. initial medicul oncolog i-a recomandat 6 cure cu citostatice.intre timp parintii au aflat de dr.Niculescu si acesta i-a prescris picaturile Nicolit, care merg fara nicio problema in paralel cu citostaticele.dupa 4 sedinte medicul de la Fundeni i-a chemat pe parinti si le-a spus ca nu i s-a mai intamplat pana acum sa nu mai fie nevoie de toata cura de citostatice.mentionez ca asta se intampla numai dupa o luna si jumatate de picaturi. i-a lasat pe ei sa decida daca mai continua cura de citostatice, din punctul ei de vedere copilul fiind vindecat.baietelul este foarte bine, a urmat cura cu picaturi 2 ani.am dus si alte persoane bolnave si pot sa-ti spun ca face minuni. am cunoscut la acest medic o doamna din Cluj tratata cu picaturi Nicolit, acum 8 ani.i se spusese ca este in metastaza, dar traia dupa 8 ani.daca nu este prea tarziu du-te cu mama la acest medic. sanatate multa si cu D-zeu inainte.
0
04-04-2008, ora 00:00
gandalph_85
Nu este medic/terapeut
gandalph_85
Nicolitul este o gluma proasta. Cine incearca sa-mi zica mie ca Nicolitul este un tratament eficient se inseala.e o intreaga aberatie, o ordinarie si o otrava, mama mea a luat timp de 2 luni si nici un efect ba din contra mai rau, boala evolua asa ca daca nu va suparati permiteti-mi sa nu va cred referitor la acest produs numit Nicolit, daca tot vreti sa va spun ceva ce am vazut cu ochii mei si am crezut este faptu ca exista o carte cu terapia lui Rudolf Breuss - Cancer si Leucemie care chiar a dat roade..pot spune ca in criza pe care am avut-o pentru a-mi salva mama pe care o iubesc din toata inima mea [P.S imi cer scuze ca nu am mai intrat sa va mai tin la curent cu evolutia starii mamei.mamica mea m-a parasit si ma rog la Bunul Dumnezeu sa ajunga cu bine la El sa aibe grija de ea si sa-i ierte pacatele s-o odihneasca in pace...eu din pacate am ramas cu sora mea geamana singuri pe lume si ea avand totodata probleme...este DEPRESIVA- tulburare afectiva bipolara(schizofrenie ) ce pot sa va spun este ca trec printr-o perioada foarte grea intai mama mea si acu cu boala sorei...Dumnezeu sa fie cu minesi cu sora mea!!] este ca am cunoscut o femeie care s-a vindecat de cancer ovarian stadiu 4 cu metastaze practic aceeasi boala ca a mamei mele si acu este bine mersi pentru ca i-a dat Bunul Dumnezeu putere de vindecare prin aceasta terapie a lui Rudolf Breuss.mamica mea din pacate nu a putut fii salvata pentru ca a avut pe langa acest stadiu de cancer nenorocit si o a 2 operatie de ocluzie intestinala si ficatul zdrobit si practic mancat de viu...acesta din pacate a fost ghinionul mamei mele insa acea femeie pe care am cunoscut-o cu aceeasi forma de cancer (dansa mi-a dovedit cu acte in regula) a avut norocul ca a depistat aceasta terapie mai devreme decat mine...din pacate pentru mamica mea...ce pot sa va spun la toti este..Sa va de-a Dumnezeu sanatate la toti si sa va ierte pacatele asemeni si mie si sorei mele...Doamne ajuta!!!
0
04-04-2008, ora 00:00
gandalph_85
Nu este medic/terapeut
gandalph_85
imi cer scuze pentru balbe...sunt obosit de nesomn si de viata grea pe care o duc.apropo am omis un lucru mamica mea a plecat dintre noi pe data de 06.martie 2008 adica la inceputul lunii acesteia.Dumnezeu sa-mi ierte mama !!! aveti grija de voi va rog din suflet si nu lasati timpu sa treaca
0
06-11-2009, ora 17:09
michael52
Nu este medic/terapeut
michael52
Dlor, eu fac tratament cu acest citolitic numit Nicolit din 04.iulie.2009.Dar sa incep cu inceputul : Am 57 de ani, iar anul trecut in 2008 in luna septembrie, in urma unor investigatii {radiografie, bronhoscopie, tomografie) am fost diagnosticat cu Tumora Lob Superior Stang, stadializata T2N3M0. Am fost operat la Institutul de Pneumologie "Marius Nasta", unde imi depistase-ra si boala.La sfarsitul luni septembrie (am fost operat pe 02 septembrie) pe 25-26 sept. am inceput Tratamentul cu citostatice (GEMZAR si CISPLATINA) 6 serii din 22 in 22 de zile.La sfarsitul lui februarie 2009 am terminat.Pe 25 iunie am facut din nou o tomografie sa vedem cum stam.Ce sa va spun era sa inebunesc, eram ca la inceput.Tumora recidivase probabil si avea aceasi dimensiune 3/2 cm, si tot in lobul superior stang.Ce puteam face, trebuia sa ma operez din nou, nu-mi era frica, dar daca scenariul se repeta din nou ? Am inceput sa navighez pe Net, vreo saptamana continuu zi si noapte, sa ma informez in legatura cu orice Tratamente naturiste care m-ar putea ajuta.Vreau sa va spun ca am "stors" calculatorul de orice informatie pt Neoplasm Bronhopulmonar.Pe un sitte www.cancer-new-drug.com am gasit vreo 10 tratamente contra cancerului.Cand o sa va uitati ve-ti vedea.Eu am ales Nicolit, am mai spuso, pentru "istoria" lui 50 de ani, ca acest citolitic a fost inventat in 1970 si pe vremea comunismului multe cadre de partid s-au tratat cu el, si fiind foarte ieftin in comparatie cu celelalte tratamente.Acum ce sa va spun, am 5 luni de tratament cu Nicolit.La inceput sincer sa fiu am fost cam neancrezator, deoarece in privinta formelor de cancer la plamani nu s-au facut deloc progrese.Dar incet, incet, am observat niste schimbari, am inceput sa nu mai transpir, pofta de mancare am avut tot timpul, nu mai oboseam asa repede, faceam plimbari zilnice la cumparaturi, greutatea am ajuns la 77-78kg (la operatie am avut 62-63) si sa stabilizat si nu am avut reactii adverse.Va las cu bine si o sa va tin la curent cu evolutia bolii mele, da am niste musafiri, mai vorbim, ca si maine mai e o zi. O seara linistita va doresc tuturor. -
0
27-11-2009, ora 23:05
lorr_y
Nu este medic/terapeut
lorr_y
tatal meu a fost descoperit recent cu o tumora de rinofaringe, nush exact stadiul tumorii k ink nu i s-a facut biopsie, dar incercand sa nu las timpul sa treaca degeaba am comandat nicolit.nush prea multe lucruri despre ac medicament as fii interesata sa aflu detalii.
0
22-07-2010, ora 23:56
imariaaa
Nu este medic/terapeut
imariaaa
va rog frumos, cei ce ati luat nicolit, ati observat imbunatatiri ? si eu as cumpara pentru cineva, dar nu sa fac mai mult rau (va rog fara reclame, nu e cazul)
0
23-07-2010, ora 22:57
radicus
Nu este medic/terapeut
radicus
imariaaa, cunosc o persoana care a cumparat acum cativa ani nicolit, culevit, suc noni, cartilaj de rechin, laptisor de matca si multe altele. Nici nu poate fi vorba de efecte de vreme ce a decedat la o luna si jumatate de la diagnosticare.
0
25-10-2010, ora 00:59
eloise
Nu este medic/terapeut
eloise
imariaaa

Nicolitul este bun, exista marturii in acest sens, dar nu pierde din vedere rugaciunile.
Tatal meu ia Nicolit si este supravietuitor cu metastaze; e drept au trecut 5-6 luni si nu stim ce ne rezerva viitorul, dar iti pot spune cu certitudine ca nu i-a facut rau tratamentul acesta si in plus, i-a permis sa traiasca normal, sa manance ce are sau ce isi doreste fara acele restrictii care mai mult te darama decat te ajuta. El a luat acum in greutate asa incat nu il mai incap nici hainele de dinainte de a se imbolnavi; si nu mai are dureri si ceea ce a fost mai curios, i-a cazut o alunita ce o avea pe fatza, lasand locul complet cicatrizat.
Chiar as intreba daca cineva a mai auzit de un astfel de efect al vreunui tratament...

Eu am scris mai multe la alt post, cauta dupa numele meu, te rog, daca vrei sa afli ce au mai intreprins cei din famlia mea pentru vindecarea tatalui meu.
0
20-04-2011, ora 15:49
altestan77
Nu este medic/terapeut
altestan77
Am observat ca nu mai exista postari in legatura cu acest medicament Nicolit din 2010 si ma intreb de ce. Tocmai acum cand l-am descoperit si eu dintr-o disperare mare.Socrul meu a fost diagnosticat de Tumora Lob Superior Drept, stadializata T2N3M0 cu metastaze osoase, nu stiu daca michael 52 si care are o postare destul de veche avea sau are astfel de metastaze si sunt tare curioasa daca a continuat sa ia acest medicament si daca are efect.Sunt destul de hotarata sa incercam acest Nicolit si sper din suflet sa aiba vreun efect.As vrea sa iau legatura cu michael52 si sper din suflet sa fie bine sanatos el nemaipostand nimic.Va rog din suflet cine are un astfel de cancer si a folosit acest medicament sa-mi trimita un raspuns. Sunt tare speriata si nu stiu daca sa-i dau socrului meu acest medicament sau nu. Ce ma sfatuiti?
0
21-04-2011, ora 18:49
eloise
Nu este medic/terapeut
eloise
Buna

Linistea pe acest forum poate fi un semn rau.
Nu si in cazul meu!
Nu am mai postat deoarece nimeni nu mai parea interesat de subiect.
Tatal meu este in a 11 a luna de Nicolit!
Avea metastaze pe coloana. In mai 2010, practic nu mai avea nici o vertebra 'intacta'; durerile erau atroce so permanente. Primea medicatie cu opium.
Acum e altceva; in primul rand nu il mai doare, decat usor, ca de la reumatism (are 75 ani), SE
0
21-04-2011, ora 19:10
eloise
Nu este medic/terapeut
eloise
continuare...
Se misca prin casa, mai iese la cate o plimbare, mai isi face de lucru, dar la modul, taie cu ferastraul, schimba garnituri la baterii si tot felul ce chestii, care inainte ni se pareau ireversibil pierdute pentru el.
Bastonul in care se sprijinea inainte acum e de prisos.
Mananca bine, e bine dispus, practic si-a recastigat speranta de a trai.
Sigur ca trebuie sa luam in seama si aspectul duhovnicesc: Nu stiu cat din vindecarea lui este meritul Nicolitului si cat - meritul rugaciunilor facute de preoti /calugari pentru el si inclusiv de el.
Acum tata se spovedeste in posturi, si se impartaseste (ceea ce inainte nu facea), citeste Psalmi si alte carti ortodoxe.
Dar cu siguranta Nicolitul nu este doar un 'panaceu' pentru cancer. In cazul tatalui meu, cred ca a avut un rol important in reabilitarea sa.
Mai departe, cum o vrea Dumnezeu. Sper sa fie din ce in ce mai bine dar suntem multumiti sa il pastram si la nivelul acesta de 'functionalitate' :) si fara acele dureri insuportabile.
O mentiune trebuie sa mai fac: cancerul tatei a fost initial localizat la laringe, mai precis coarda vocala stanga.
Simptomul alarmnat a fost pierderea mia intai temporara apoi permanenta a vocii in iunie 2008.
Histopatologic: carcinom scuamos diferentiat moderat
In 2009 ORL--istul a refuzat sa il opereze, zicand ca nu are sanse sa supravietuiasca.
Tot in 2009, Oncologul, Dumnezeu sa il aiba in paza, i-a dat 30 sedinte de cobaltoterapie si medicamente chimio (nu stiu care). Dar l-a indus in eroare cu un singur lucru: l-a trimis la Reumatolog pentru durerile de spate si am pierdut mult timp din acest motiv.
In 2010 Neurochirurgul a refuzat sa il opereze, zicand ca nu are sanse sa supravietuiasca si sa zicem merci ca a trait si atat.
(Le multumim pe aceasta cale: refuzul lor, l- a salvat pe tatal meu si pe noi de la multe chinuri si bani cheltuiti inutil).

Daca mai pot sa va fiu de folos cu ceva, lasati -mi un mesaj aici.
Multa sanatate tuturor si sarbatori tihnite!
eloise
0
22-04-2011, ora 00:36
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
cum actioneaza acest medicament minune ? ce formula chimica are ?
0
23-04-2011, ora 22:13
eloise
Nu este medic/terapeut
eloise
Din cate am inteles, distruge tumorile deja existente: celulele maligne fiind 'lacome' sunt cele care 'incorporeaza' o cantitate mai mare de medicament decat celulele normale.
(Din pacate nu stopeaza evolutia bolii...; in plus, nu se inregistreaza succes la 100% dintre cei ce incearca produsul.)
Formula chimica, sper ca va dati seama ca, e patentata si nici nu cred ca mi-ar folosi la ceva sa o stiu. Pare-se ca e pe baza de acid boric...
Dar sigur ca mai multe detalii puteti afla direct de la d-l doctor Niculescu, inventatorul (unul dintre cei doi) inca in viata, in varsta de peste 90 de ani, care locuieste in Bucuresti, in zona Garii de Nord. Domnul sa il aiba in grija.
Paste tihnit tuturor!
0
23-04-2011, ora 22:28
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
pe scurt: nu stii.
am inteles ca "distruge tumorile deja existente" dar prin ce mecanism celular ? si iti zic io ca ti-ar folosi sa stii formula, pentru ca ai putea sa o deosebesti de apa chioara, de exemplu, sau de praf de stele. patentul oricum nu are nici o valoare, din moment ce a fost "descoperit", chipurile, prin anii 60-70.
poate aflam mai multe de la un "suporter" care stie despre ce e vorba...
0
24-04-2011, ora 15:31
eloise
Nu este medic/terapeut
eloise
Este cumva un concurs gen "cine stie raspunde'? Spuneti-mi, va rog, care este interesul dumneavoastra profesional in acest produs? Poate acela de a-l discredita? Este firesc, presupunand ca sunteti medic de specilaitate, sa fiti 'devotat' protocoalelor dupa care se lucreaza in prezent. Nici nu am avea incredere in medici si medicina daca ar fi altfel...
Cand un pacient si rudele acestuia se adreseaza unui medic, ei au de cele mai multe ori convingerea ca acesta va fi tratat 'ca la carte' si ca, fiind la curent cu tot ceea ce s-a descopeit in bransa lor, vor sti sa puna si un diagnostic corect si sa gaseasca solutia cea mai potrivita pentru vindecare. Din pacate, se intampla ades ca medicina sa fie neputiincioasa sau ca medicii sa nu isi dea suficient interesul pentru salvarea unui bolnav. Si atunci rudele, in disperarea lor, ce ar trebui sa faca, in opinia dumneavoastra ? Sa isi ia bolnavul acasa, asa cum l-am luat noi pe tata de 2 ori din spital, (dintre care o data din Clinica de Excelenta in Neurochirurgie din Bucuresti-Bagdazar) si sa se pregateasca de inmormantare, pentru ca medicii au pus eticheta 'condamnat la moarte in chinuri de neimaginat"
Da, exact asa s-a intamplat cu noi si mie personal mi-a zis d-na doctor ca tata a trait deja prea mult cu acest diagnostic si ca sa ne asteptam ca in scurt timp sa isi piarda controlul sfincterelor si sa paralizeze, avand in vedere ca una din tumori presa pe canalul medular..
Unde doriti sa ajungeti de fapt cu aceste intrebari despre Nicolit?
Tatal meu a supravietuit inca un an (si nadajduim la mai multi, pentru ca isi doreste sa triasca, iar noi avem nevoie de el), iar in tot acest timp de cand ia Nicolit, durerile de dinainte s-au atenuat progresiv pana la disparitie.
Imi pare rau, dar va place sau nu, este stiinta sau nu, raman de acceptat doar 2 supozitii: ori s-a reabilitat cu Nicolit, ori cu Acatiste, pentru ca noi chiar nu i-am mai administrat altceva...
Imi cer scuze pentru tonul meu usor iritat, dar dupa atata durere, devii mai cinic.
0
24-04-2011, ora 17:15
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
da, ei bine, nu are rost sa-mi spui mie despre cinism.
treaba e simpla: acolo unde unii medici se arata total neinteresati sau neputinciosi, solutia este cautarea altor medici, pentru ca "medicina alternativa" nu ofera NIMIC decat injectii cu sperante false. de pilda in cazul tatalui tau, el se afla in rata medie de supravietuire, nu e vreun miracol ce s-a intamplat cu el, e doar ignoranta si cretinatatea medicilor care ti-au dat prognosticele alea absurde. dincolo de asta, sa stii ca chirurgii pur si simplu nu se pricep deca sa taie si sa coasa, in rest cand e vorba de o chestie asa complicata ca un CANCER, ei sunt doar o felie din abordare. sa te rezumi la o discutie DOAR CU EI inseamna sa incerci sa construiesti o casa doar cu un singur material, fie el lemn sau caramida, dar fara altceva gen mortar sau suruburi sau metal sau orice altceva.
pentru asta orice caz de cancer trebuie prezentat unui oncolog, care conduce tratamentul, chiar daca el include chirurgie, citostatice, radiatii, terapie suportiva, etc etc etc.
de asta cand sunt infatisat cu nenorociri gen NICOLIT despre care stiu cu siguranta ca nu e altceva decat o amagire, nu ma pot opri din a cere informatii si argumente stiintifice si rationale, nu "marturii" subiective si "juraminte" ale celor care il promoveaza. iar nicolitul asta e doar unui dintre multele exemple de genul asta.
0
24-04-2011, ora 20:33
eloise
Nu este medic/terapeut
eloise
Stimate domn,
Raspund, de dragul adevarului asa cum il vad rudele unui pacient declarat 'terminal'.
Sper ca a fost o gluma sa ne trimiteti la alt oncolog (orice caz de cancer trebuie prezentat unui oncolog, care conduce tratamentul).
Am mentionat ca am depasit aceasta 'faza' iar Oncologul si-a facut datoria cum a stiut el mai bine, pana la un punct.
Cand tata avea dureri infioratoare de spate care nu mai cedau cu nici un analgezic, era necesar sa stea cu orele la rand la oncologie, ca apoi sa i se dea trimitere pentru o singura analiza de sange pentru care a fost programat cu o luna mai tarziu; iar cu alta ocazie cand a indraznit sa ceara trimitere pentru RMN sau tomografie, oncologul i-a zis ca el nu poate recomanda asa ceva, ca durerea lui e de competenta unui reumatolog, obligandu-ma practic, pe mine, singurul dintre copiii lui care are un salariu mai mare decat cel minim pe economie (cum au fratii mei) sa ii platesc aducerea la Bucuresti, consultatiile pre-operatorii plus un RMN de coloana care a costat 14 milioane lei vechi (fara de care nu ma primea neurochirurgul la consultatie) si toate acestea in conditiile in care tata e pensionar si avea dreptul la toate acestea gratuit (presupun).
Ca mai apoi sa mi se spuna ca nu se mai poate face nimic.
Stiti ce cred, probabil dumneavoastra profesati in alta tara sau pe alta planeta.
Nu imi vorbiti mie de injectii cu sperante false.
Dumneavostra ati vrea ca eu sa neg evidenta faptului ca tata este acum un om activ, dupa ce luni de zile a zacut in pat indopat cu tramadol si cand, pana si respiratia ii provoca dureri crancene.
Mai ziceti ca el se afla in media de supravietuire pentru acest tip de boala.
Indraznesc sa va intreb, care este aceasta medie pentru cancerul de laringe (carcinom scuamos moderat diferentiat) si care este prognosticul unei persoane care in 30 aprilie 2010 avea metastaze pe coloana iar 'formatiunea tumorala de la nivelul grupului vertebral T10 prezinta extindere paravertebrala laterala stg.gadonilofila si gadonilofilie interesand meningele la acest nivel'
To make a long story short:
Nu mai am incredere in sistemul medical 'de asigurat' iar pentru cel privat, nu am bani.
Pentru Nicolit insa mai pot gasi ceva bani, atat cat sa ii asigur doza zilnica pentru inca un an.
Doar timpul ne va infirma sau confirma sperantele, dar sincer, nu avem nici un regret pentru ca am ales sa il tratez pe tata cu pulbere de stele, decat cu mutrele triste ale medicilor care l-au consultat pana acum.
Va multumesc pentru timpul si rabdarea cu care mi-ati raspuns si va rog, doar atat: dati-mi un prognostic pentru tata ca sa pot sti sa ii rezerv din timp loc la capela din cartier unde asteapta la rand toti acei batranei suferinzi de care medicii s-au saturat.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.
47 comentarii 12 ÃŽnainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.