Vor sa imi controleze gandurile!

13-08-2019
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
De foarte mult timp am senzatia ca olanzapina imi modifica gandurile si emotiile iar medi ul meu are o baza de date secreta unde sunt stocate gandurile mele pe care vrea sa le modifice!
Am sebzatia ca oamenii din jurul meu sunt impotriva mea si joaca teatru dar toti au ganduri rele despre mine!
Am sebzatia ca oamenii de la cinema restaurat se concentreaza pe mine si imi analuzeaza gesturile iar eu simt nevoia sa tip la ei sa ma lase inpace sa nu mai virbeasca in soapta sa spuna lucruri rele despre mine!
Sunt atatea orori care se intampla in lumea asta!
Incerc sa gasesc raspuns la o intrebare de baza:
Care este acea unitate fundamentala care ii face pe oameni sa se coboare la nivelul mizerabil al acestei realitati lipsite de fundamentalism si plina de violenta!
Nu incercati sa raspundeti deoarece eu sunt singyrul care voi gasii raspunsul la inteevare de indata ce vor restabili contactul cu verisoara mea care nu face parte din lumea asta dar sunt sigur ca ea srie si ca ma va salva!
Va doresc o zii buna cu toare ca stiu xa in mintea viastra sunt un gunoi de om fara valoare xare vorveste baliverne!
3 comentarii
0
13-08-2019, ora 16:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Marius, spune aceste lucruri psihiatrului tau. El va stii ce tratament sa iti dea sa ti se limpezeasca gandurile.
Nu esti un gunoi!!!
0
13-08-2019, ora 22:01
Utilizator_210966
Nu este medic/terapeut
Utilizator_210966
Marius1577, olanzapina este un neuroleptic cu un principiu de functionare destul de complex, genul de tratament pe viata,
dar sa stii ca mai sensibil devii la rautatile din jurul tau atunci când nu iei niciun medicament, decat atunci când iei ceva,
deci in mod paradoxal zyprexa te poate ajuta sa mentii un oarece echilibru.
Faptul ca oamenii joaca teatru nu e o senzatie ci observatie, atitudinea oamenilor poarta denumirea de ipocrizie, multi oameni
nici macar nu realizeaza ca prin atitudinea lor fac rau, deranjeaza sau jignesc.
Istoric, specia umana se caracterizeaza prin violenta, ura, ignoranta, mandrie si falsitate.
Oamenii ca tine sunt speciali dar rari.
Conform principiului de putere, specia dominanta este intotdeauna cea care detine majoritatea.
Ai intrebat de ce oamenii se coboara la un nivel mizerabil de existenta:
pentru ca le place, pentru ca se simt bine asa, pentru ca natura umana nu este buna.
Daca-i intrebi pe ei vor spune ca tu esti decazut la un nivel mizerabil, iar ei sunt cel putin zei.

O perioada ai nevoie de putina odihna si relaxare, iti mai aranjezi putin gândurile si emotiile, nu-i mai baga in seama pe altii,
nu merita. Ai grija de tine !
0
14-08-2019, ora 09:02
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Discută cu psihiatrul care poate ajusta sau schimba tratamentul, astfel încât să nu te mai deranjeze atâtea lucruri.
Încearcă să înțelegi că nu-i poți schimba pe ceilalți, și nu merită să-ți faci rău gândindu-te la răutățile oamenilor. Fiecare se comportă conform structurii și experiențelor acumulate. Valoarea ta nu e determinată de ce fac sau de ce zic ceilalți, ci de ce faci și crezi tu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul