Vreau sa îmi dedic viata de acum incolo studierii religiei

12-06-2023
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Vreau și m-am hotărât azi serios sa îmi dedic întreaga viata religiei, studierii ei și mai ales lui Iisus Hristos.Am luat decizia corecta? Din clasa a șaptea am simțit ca ma cheamă Domnul Iisus la pocăință și sa Îl cunosc pe El și eu tot am amânat mult timp, au trecut 15 ani de atunci.Cred ca e momentul sa ma pocăiesc.Dar nu știu dacă voi și reuși căci eu vreau dar tot ma poticnesc.Cum pot sa și reușesc? Vreau pacea sufletului care o da numai Iisus și viata veșnică sau mântuirea. Sper ca va fi bine căci în momentul de fata după atâta suferință doar Iisus Hristos a rămas cea mai mare speranța a mea și va rămâne la fel.Cum pot sa reușesc în calea si aventura credinței și sa nu ma pierd sau sa renunț?Chiar sunt dornic sa citesc și sa aflu cât mai multe despre domeniul religiei creștine.
1 comentarii
1
13-06-2023, ora 09:56
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
mergi la biserica de pocaiti, iti faci prieteni acolo cu care studiezi religia. poate gasesti persoane cu aceeasi mentalitate ca a ta, nu doar din punct de vedere al religiei

vezi sa nu exagerezi cu religia...e bine sa ai credinta in d-zeu, dar nu e bine sa crezi ca ti-a pus mana in cap spre exemplu, sau ca te-a atins
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.