Vreau să aflu un lucru şi am nevoie se un medic

21-02-2019
ShaggySh
Nu este medic/terapeut
ShaggySh
După vreo două luni de depresie destul de nasoală, stres, anxietate şi îngrijorare am ajuns la nişte simptome(azi am făcut 4 zile): dureri după cap, dureri de stomac(asta e de la stres sigur), greață gen de aia ca la stres, furnicături minore, obişnuite, dureri pe la tâmple, durere de gât, durere în zone ca la hipertensiune şi stres, oboseală(de asta am scăpat deja), spasm la mână şi încă două zone, dificultăți de concentrare, zvâcneală la vene, tremur(doar când eram stresat/îngrijorat din cauza multora boli de care am citit pe internet), am avut o răceală şi încă se poate să am, sper să fie de la stres, anxietate şi ce am mai menționat. Eu cred şi sper că au cauza de la stres sau alte lucruri pshice prin care am trecut, după ce stau liniştit şi mă relaxez, comunic față-n față sau fac puțină mişcare mă lasă complet, nici nu le mai simt de multe ori, până intru iar în contact cu stresul, discomfortul pe pernă tare fac iar asta, nu instant, dar în timp. Precizez că am avut un deces săptămâna trecută şi a fost foarte nasol, am şi simptome de răceală. Vă rog răspundeți sincer ca să nu mă mai îngrijorez aşa tare de multe boli şi recomandați ceva de rezolvat, mă relaxez şi-mi trece.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.