abuz de diuretice

19-05-2006
biancastefanescu
Nu este medic/terapeut
biancastefanescu
Buna ziua,

Va scriu cu rugamintea sa ma ajutati intr-o problema. Ani de zile am abuzat de diuretice, sub forma de furosemid. La un moment dat cred ca s-a creat un fel de dependenta a organismului: am incercat sa ma opresc insa ma umflu foarte tare la nivelul mainilor, fetei, pleoapelor, picioarelor, practic peste tot. Am insistat chiar cateva zile la rand, refuzand sa iau medicamente si sperand ca organismul isi va reveni de la sine insa nu a fost asa. Am incercat de asemenea reducerea numarului de pastile, incetul cu incetul, de la saptamana la saptamana si nu a functionat. Ajutati-ma va rog sa scap de aceasta dependenta deoarece sunt constienta cat de mult rau fac organismului meu.
3 comentarii
0
11-06-2006, ora 00:00
Mihnea Dragomir
Nu este medic/terapeut
Mihnea Dragomir
Nu incercati singura. Se pare ca este nevoie de ajutor medical calificat in cazul dv.
0
12-06-2006, ora 00:00
biancastefanescu
Nu este medic/terapeut
biancastefanescu
Buna ziua,

Multumesc pentru raspuns. Ma puteti indruma catre cineva? Mentionez ca am incercat si diverse tratamente naturiste si rezultatul a fost acelasi..
0
17-03-2009, ora 22:05
B.Andreea
Nu este medic/terapeut
B.Andreea
Draga Bianca,
Sunt si eu in situatia ta, am 20 de ani, iau Furosemid de un an si sunt studenta, iar mamei nu ii pot spune de abuzurile mele. De asemenea sunt foarte speriata pentru ca efectele sunt catastrofale s nu stiu unde sa ma duc si ce sa fac, nu as mai lua dar e prea tarziu.
Vreau sa stiu tu cum esti acum, daca ai rezolvat problema, ce trebuie sa fac..
Multumesc mult, astept raspuns.
Andreea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.