Ajutati-ma! Fetita mea are 2 luni si nu a avut scaun 4 zile

27-12-2020
Anais1
Nu este medic/terapeut
Anais1
Fetita mea are 2 luni iar de o luna are scaun o zi da una nu iar acum doua saptamani nu a facut 4 zile si i-am bagat un supozitor si a facut dar nu cat as cosidera eu ca trebuie sa faca dupa 4 zile sibsaptamana asta s-a intamplat din nou e a treia zi de cand nu a mai avut scaun, tin sa precizez ca ii dau lapte matern si de aceea stiu ca trebuie sa faca zilnic. Am mai auzit si de reglarea tranzitului intestinal insa 4 zile mi-se pare mult.Ce pot sa fac?
2 comentarii
1
27-12-2020, ora 19:03
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Masaj pe cadrul colic în sensul acelor de ceasornic, culcatul pe burtă, suc de citrice în alimentația mamei. Nu abuzați de supozitoare, nu provocați scaunul cu termometru. Dacă nu dă semne că este suferindă și scaunul este păstos, nu este un necaz. Succes !
0
27-12-2020, ora 20:16
Anais1
Nu este medic/terapeut
Anais1
Pentru colici îi dau Espumisan si Protetis însa am uitat sa specific faptul ca, penultimul ei scaun mirosea mai puternic nu ca, înainte atunci mirosea a lapte acru si pana si gaze nu mai scoate asa des ca inainte si astea miros altfel
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația bebelușului
  •