Ajutati-ma - nu se mai opreste menstruatia

17-09-2016
mihaela252
Nu este medic/terapeut
mihaela252
Am o problema grava si nu stiu unde sa mai cer ajutor.Mi-a venit menstruatia pe data de 7 sept si nici pana in ziua de azi nu mi sa terminat având 11 zile deja, menstruatia ma tine normal 5 zile de data asta nu stiu ce sa întâmplat de numai vrea sa se opreasca( tin sa precizez ca, cu 7 zile înainte sa îmi vina am luat pastila de a doua zi)Nu stiu daca ar putea fii aceea cauza dar nu stiu.Am mai avut un episod de genul acum 3 luni când mi-a venit si nu sa mai oprit pana nu am ajuns la doctor sa îmi dea ceva.Acu sunt in afara tari si aici am fost la urgente si nimeni nu îmi face nimic zicandu.mi ca asa e normal..ca sa astept sa îmi treaca si ma trimit acasa.Ma puteti ajuta cu un sfat ce sa fac ca numai stiu, care credeti ca ar fii cauza..o infectie, ceva cu transmitere ca simt ca o iau razna??Multumesc
3 comentarii
0
08-01-2019, ora 17:33
Dalian
Nu este medic/terapeut
Dalian
Buna! Am si eu aceeasi problema acum( o menstruatie care nu se mai opreste-e ziua a 11-a!). Cum s-a rezolvat problema dvs. ?Ati ajuns la dr. ? Multumesc!
0
08-01-2019, ora 21:56
mihaela252
Nu este medic/terapeut
mihaela252
Buna seara, nu se oprise în aceea perioada.Dar cred ca toate episoadele au fost din cauza HPV.ului.Acum 2 luni am facut ERAD.ul daca stiti ce este.Si pot sa zic ca numai am aceeasi menstruatie ca inainte, este ok acum.Sfatul meu este sa mergeți sa faceti un papanicolau..sa vedeti cum sunteti.MultA sanatate
0
09-01-2019, ora 18:28
Dalian
Nu este medic/terapeut
Dalian
Multumesc frumos pentru raspuns! Eu am facut in noiembrie Papanicolau si eco, asta, intrucat, in luna precedenta imi venise menstruatia in ziua a 12-a ! Toate analizele au iesit f bine. Nu stiu ce se intampla acum, din nou ! Trebuie sa merg din nou la dr. Ar mai fi alte analize de mai mare acuratete de facut ?
Nu, nu stiu ce este ERAD ! :(
Multumesc inca o data pentru raspuns ! Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.