amigdalita acuta reacutizata

11-03-2018
florindaniel
Nu este medic/terapeut
florindaniel
buna seara, in urma cu 1 luna am fost diagnosticat cu amigdalita acuta reacutizata, am aceasta amigdalita de vreo 2-3 luni si am luat tot felul de antibiotice, am urmat tratamente si nu s-a vazut niciun rezultat, am o gadilatura in gat si daca ma apas putin in zona laringelui imi vine instantaneu nevoia de a tusi dar cu tuse seaca, m-am uitat in gat cu lanterna si amigdalele nu sunt umflate rau, sunt acoperite de un strat galben-albicios si au asa niste firisoare albe pe ele plus ca am si niste bubite cam de 1-2 cm sub amigdale, si niste ''pungulite'' galbene pe peretele faringelui si o usoara raguseala in gat cand incerc sa vorbesc pitigaiat, tin sa precizez ca le am de vreo 3 luni si inca nu au trecut si cu tratamente si cu examen la orl si cu tot.., poate fi si altceva mai grav? nu am febra sau ceva, sau este pur si simplu o viroza?
1 comentarii
0
11-03-2018, ora 21:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cu siguranta esti o persoana cu REflux gastro-esofagian
durerea din gat e provocata de acidul gastric si tot acel tratament a fost absolut incorect
pe forum sunt sute de postari de unde o sa afli ce ai de facut ca sa nu te mai supere gatul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.