anticonceptionale karrisa

03-07-2008
dory_sweetgirl
Nu este medic/terapeut
dory_sweetgirl
buna ziua!este prima oara knd iau anticonceptionale si nu prea stiu cum sta treaba cu ele...am o mik nelamurire sau mai bn zis un mic ajutor...vreau sa merg la mare in perioada 7-10august dar problema este k in data de 8 august termin a doua folie de anticonceptionale Karissa dupa kre urmeaza pauza de 7 zile este probabil sa imi vina sambata(9august) sau duminica(10august)???dak da cum as putea evita sa nu imi vina zilele acelea?va rog sa ma ajutati!!!va multumesc si ink cv momentan sunt la a13-lea drajeu din prima folie si de kteva zile am simptome de voma este normal?
4 comentarii
0
03-07-2008, ora 00:00
iliana21
Nu este medic/terapeut
iliana21
in acceasi situatie am fost si eu saptamana trecuta. am inceput o noua folie, cat am avut nevoie, adik o saptamana...acum fac pauza o saptamana, dupa care voi incepe o noua folie, desi sunt un pic cam stresata pentru ca au trecut 4 zile si inca nu mi-a venit:(
0
04-07-2008, ora 00:00
dory_sweetgirl
Nu este medic/terapeut
dory_sweetgirl
aha ms mult adik dak yo am nevoie doar de samb si duminik iau dekt 2 drajeuri si apoi fac pauza de o saptamana dupa kre iau alta folie nu?ms mult de tot
0
04-07-2008, ora 00:00
iliana21
Nu este medic/terapeut
iliana21
da, asa trebuie sa faci.mi-a venit si mie intre timp:)
0
04-07-2008, ora 00:00
iliana21
Nu este medic/terapeut
iliana21
da, asa trebuie sa faci.mi-a venit si mie intre timp:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul