Arlevert tinitus

31-03-2018
anda
Nu este medic/terapeut
anda
Buna ziua, eu am tinitus si un medic mi-a recomandat arlevert si tamalis.Problema este ca peste tot am gasit ca arlevert se adreseaza persoanelor care au vertij, iar eu am urechile infundate si zgomote in urechi fara nici un vertij.
8 comentarii
2
31-03-2018, ora 18:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
vertijul NU este o boala, este doar un semn d eproasta circulatie cerebrala
cauze care duc la asta sunt multe
- probleme de digestie, intestine, ficat.. care duc a un singe de proasta calitate
probeme renale
probleme cardiace
si dupa probleme ORL sau neurologice
asa ca intital cautati Cauza carea dus la acufene si atunci o sa gasiti si tratamentul corect
PS.. medicul care a administrat tratamentul... sa uitat in urechi? a facut audiograma, timpanograma ??
0
04-04-2018, ora 17:59
anda
Nu este medic/terapeut
anda
Tratamentul mi-a fost recomandat de un medic neurolog.
0
04-04-2018, ora 18:08
anda
Nu este medic/terapeut
anda
Azi am primit rezultatul de la ct craniu, va rog să mă ajutați cu o interpretare și să mă îndrumați ce să fac mai departe. Calcificări la nivelul plexurilor coroide bilateral și glandei Pineale cu dimensiuni maxime de 1, 23cm cu aspect nespecific.Fluid închistat sinus sfenoiudal stânga cu grosime maxima de 6.3 mm.Reducerea pneumatizarii și fluid in cantitate mare celule mastoidiene stânga și îngroșare de mucoasa celule madtoidiene dreapta.
0
04-04-2018, ora 20:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
consult ORL...clinica universitara
0
09-04-2018, ora 08:32
anda
Nu este medic/terapeut
anda
Hristos a înviat! Dle doctor va rog frumos să îmi spuneți dacă este nevoie de operație și ce metoda de tratament va trebui să urmez.Am programare la Orl dar pana atunci nu știu ce sa fac și sunt speriată.
1
10-04-2018, ora 08:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu vad nici un motiv sa fiti stresata acum
acele schimbari descrise acolo sunt foarte vechi..cumulate si neglijate in timp, asa ca acum nu are ce sa se intample nimic grav
pana ajungi la ORL
alimentatie si fhidratare corecta
curatarea nasului cu rinopanteina sprey
0
13-04-2018, ora 17:28
anda
Nu este medic/terapeut
anda
Diagnostic ureche dreapta otoscleroza cu afectarea nervului auditiv, cu urechea stânga aud.Solutia aparat auditiv prea târziu pentru operație.Ce voi face când îmi va afecta și urechea stânga?Aparat la ambele?
0
13-04-2018, ora 19:06
anda
Nu este medic/terapeut
anda
Tratament:sermion și neuromultivit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.