Buna ziua!

18-04-2013
roxypoxy
Nu este medic/terapeut
roxypoxy
in ultima perioada am niste dureri groaznice de cap care insotesc si alte afectiuni. durerile groaznice de cap le simt la tample, toata fruntea, in spatele capului(aproape de ceafa), ma doare si maxilarul impreuna cu pometii. si sa nu uit si de greata pe care o am atunci cand ma doare capul, plus o ameteala ingrozitoare. nu pot sa fac nimic in acest sens, iau pastile si tot nu imi trece. am aceste dureri deja de vreo doua luni. a si la un moment dat am simtit ca si cum mi-a trecut un curent prin cap, nu stiu exact sa explic si nu am mai vazut nimic, tin sa mentionez ca port ochelari dar cu dioptrie foarte mica.
1 comentarii
0
18-04-2013, ora 04:46
Janiela
Nu este medic/terapeut
Janiela
Buna ziua, va recomand cu caldura sa mergeti de urgenta la ORL. Eu prezint aceleasi simprome plus o durere la nivelul unuia dintre molari si un prieten de familie - doctor de profesie- m-a "asigurat" ca 99.9% sufar de sinuzita maxilara odontogena(cauzata de o infectie dentara), motiv pentru care in cateva ore ma prezint frumusel la medicul de familie, de urgenta, ca sa-mi dea trimitere catre ORL. Cel mai probabil dvs. aveti tot o sinuzita maxilara pentru care nu trebuie intarziat tratamentul - poate duce la complicatii severe (meningita, abcese cerebrale etc.). Sanatate multa va dorec!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.