Intepaturi torace

18-05-2021
ElenaLc
Nu este medic/terapeut
ElenaLc
Buna ziua! Sunt de sex feminin si am 25 de ani. De cateva luni sufar de dureri sub forma de intepaturi localizate in special in zona stanga de sus a toracelui, dar uneori se resimt si la nivelul coastelor. Variaza ca intensitate, insa am zile in care intepaturile sunt atat de puternice si dese incat ma impiedica sa dorm. Fiind localizate in dreptul inimii, am consultat atat medicul cardiolog cat si cel pneumolog, insa nu au gasit nimic neinregula. Se poate ca problema sa fie de natura reumatologica? Precizez ca sunt meteosensibila si am uneori dureri la nivelul articulatiilor, dar acestea sunt de scurta durata. Va multumesc!
2 comentarii
0
03-01-2023, ora 08:33
Daniela-daniela
Nu este medic/terapeut
Daniela-daniela
Buna Elena, ai mai făcut investigatii?
Ai descoperit ceva?
Cam asa am si eu dureri..de coaste dar si de stern uneori, eu cred ca e cauza reumatismala. Nu stiu cand o s aajung si cu problem aasta la medic de aceea eram curioas adaca tu ai descoperit cauza sau ti a trecut durerea-intepaturile?
Si eu sunt neteose sibila sa zic asa, exagerat de friguroasa..
0
16-02-2023, ora 15:56
Mariaa15
Nu este medic/terapeut
Mariaa15
Buna. Si eu ma confrunt cu dureri in zona toracelui, la fel pe partea stanga.. uneori sunt sub forma de intepaturi, alteori e ca o apasare. Crezand ca e de la inima, am fost pe la cardio, chiar si la urgente am ajuns de frica. A iesit totul bine, insa durerile tot persista, am luat antiinflamatoare, insa nu le pot lua la nesfarsit. Mai folosesc geluri, creme cu care ma dau si aplic caldura dupa, dar tot nu m-au lasat. Ati gasit vreo solutie intre timp? Ca eu nu stiu ce sa mai folosesc. Sau de la ce ar putea sa fie, sincer. La inima am fost, la pneumo am fost. Posibil sa fie nevralgii intercostale sau inflamatia cartilajelor costale..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.