leucemie limfocitara cronica

08-07-2006
roxanica
Nu este medic/terapeut
roxanica
Buna ziua !
Tatal meu, in varsta de 55 ani a fost diagnosticat cu leucemie limfocitara cronica cu celule B, stadiul I. Va rog din suflet, daca stiti ceva despre boala asta, vreun tratament naturist sau regim alimentar, sa-mi scrieti. Va multumesc.
2 comentarii
0
18-06-2007, ora 00:00
ella2312
Nu este medic/terapeut
ella2312
sotul meu de 43 de ani sufera de leucemie limfoblastica acuta cu celule B. Regim alimentar: niciunul (asta ne-a spus-o medicul, dar totul cu moderatie), iar in ceea ce priveste tratamentul alternativ eu am cumparat Culevit (700000 cutia cu 120 tb, astra daca il iei direct de pe net), Omega3(din Spania, 29 euro cutia cu 90 capsule gelatinoase), si pot sa spun ca au avut rezultate foarte bune. multa sanatate
0
11-03-2010, ora 19:47
laurapopescu
Nu este medic/terapeut
laurapopescu
Buna Ziua! Numele meu este Laura Popescu si voi incerca sa va prezint cat mai coerent si pe scurt situatia in care ne aflam de peste un an de zile. Mama mea in varsta de 59 de ani a fost diagnosticata de la inceputul anului 2009 cu leucemie limfatica cronica Stadiul IV RAI. A facut pana in prezent 7 cure cu fludarabina, endoxan, 2 cure cu farmorubicin si endoxan si o cura cu doxorubicin si endoxan. Ultimele 3 cure au fost extraordinar de dure in sensul ca a facut septicemie cu o bacterie (psedomonas) si acum o luna bronhopneumonie tratata cu antibiotice (avelox). Lucrul care ma dezamageste cel mai tare este ca boala a stagnat o perioada, acum evolueaza si practic se afla in aceeasi stare ca acum un an. Nu reusim sa facem fata, boala este extrem de dura si o slabeste pe zi ce trece. Sistemul imunitar este la pamant din cauza acesta nu ma scapam de aceste infectii care ne dau batai de cap si nu putem continua sa facem curele la timp. Doresc sa stiu daca este cineva care cunoaste sau a trecut prin ceva asemanator pentru sfaturi, nutritie sau suplimente alimentare. Reteta miraculoasa spre vindecare imi este greu sa o gasesc, doar imi doresc sa traiasca cat mai mult! Va multumesc dn suflet! -*



(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Leucemia limfoida cronica - LLC

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: