preput putin lipit

08-07-2015
suntunom
Nu este medic/terapeut
suntunom
Buna ziua, am o mica problema cu penisul meu la decalotare.
Fie ca e in stare de erectie sau in stare flasca imi pot decalota penisul aproape complet insemnand cam 80% daca e sa o iau aproximativ. In partea stanga a fraului preputul imi este lipit aproximativ un cm de capul penisului. Sunt sigur in proportie de 90% ca nu sufar de fimoza deoarece nu as putea sa decalotez asa mult mai ales in stare de erectie. Dupa cum am spus, partea dreapta o pot decalota complet iar in stanga pielea e lipita cumva de cap. Am citit ca o solutie ar fi pur si simplu sa fortez dezlipirea si o sa reusesc(cu cateva dureri desigur) insa vreau sa fiu sigur si sa intreb aici sa vad ce imi propuneti si ma intreb de asemenea daca este pur si simplu normal atunci cand esti virgin.

Multumesc anticipat si astept raspunsurile dumneavoastra!
3 comentarii
0
09-07-2015, ora 16:29
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesara vizita la un medic urolog pentru a va putea ajuta.

O zi placuta!
0
22-01-2018, ora 23:05
Hunt
Nu este medic/terapeut
Hunt
Salut. Cred ca ma aflu in aceasi situatie si imi e rusine sa merg la doctor... imi poti spune ce ai rezolvat in situatia ta?
0
02-11-2018, ora 15:47
vladuzz7
Nu este medic/terapeut
vladuzz7
Salut! Nu stiu daca ai rezolvat pana acum problema. Ca un exemplu pe care nu il recomand( recomand sa mergi la medic) este sa tragi zilnic de acea piele pana la limita durerii. Cand aveam 13-14 ani aveam aceeasi problema si deodata s-a dezlipit ca un fermoar. Nu avea cine sa ma invete atunci si nici nu aveam cu cine sa vorbesc, dar a functionat fara sa vreau. Atentie sa nu se infecteze!!!!!! Daca intampini probleme vorbeste urgent cu parintii/medicul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.