taumatism cranian

08-07-2010
onutica
Nu este medic/terapeut
onutica
la data de 6.07.2010.mi-a cazut baiatul de3ani si 6 luni de la etajul 1(5m)vecinii spun ca in cap, pe iarba, dupa lovitura s-a ridicat si m-a strigat, nu a vomat, a fost constient tot timpul, l-am dus la spital la targoviste unde i s-a facut examen neurologic constand in radiografie craniana, colana cervicala, toracica unde a reiesit ca totul este in regula nu are leziuni osose.dupa aceea i s-a facut si ecografie mentionez ca a recunoscut culorile marcile masinilor a numarat toti doctorii de garda era medic primar neurolog au ramas incantati si aici totul a fost ok am plecat in aceasi seara din spital, a doua zi am facut si un control neuro-psihiatric unde a spus ca este o minune si ca este un copil deosebit a pus ca rezultat fara semn de focalizare.eu vreau sa ii fac RMN insa medicii au spus ca nu este cazul si sotul meu la fel, i-mi spune ca nu are rost sa-l iradiem daca medicii spun ca nu este cazul dar mi-e teama pentru el, de ieri are manutele putin mai reci caci doar la manute a fost julit la cap nu dar avea urme de iarba. va rog ajutati-ma cel putin cu sfaturi o sa va fiu profund recunoscatoare astept cu nerabdare va las si un nr de telefon0734781170 mii de multumiri
1 comentarii
0
08-07-2010, ora 15:53
Focsa
Nu este medic/terapeut
Focsa
RMN-ul nu iradiaza, insa daca l-au vazut atatia medici de specialitate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.