Tiuit puternic in partea stanga a capului

14-02-2009
dobre2
Nu este medic/terapeut
dobre2
salut pe toata lumea care foloseste acest forum,
eu am intrat de nevoie si curiozitate de 3-4 zile de cand mi-a aparut acest tiuit se intampla ca dimineata cand ma duceam la munca 11 feb 2009 ploua afara totul a fost ok in timp ca dadeam tel si eram cu castile pe urechi am observat aparitia acestui tiuit puternic si faptul ca eram foarte sensibil la zgomote cu toate ca nu aud clar aud tare gen cu un soi de ecou aveam tendinta sa vorbesc incet la telefon pt ca ma auzeam si pe mine tare, acuma eu nu am simptome secundare nu am stres la munca sau ceva...nu am ameteli sau greata sau dureri de cap doar zgomotul acesta care acopera o parte din sunetele care le aud (totusi aud bine).ma mai gandesc ca ar putea fi de la o carie care o am la o masea pe partea stanga sus...dar nu am dureri si noci nu ma incomodeaza, unii mai zic ca a fost de la schimbarea presiunii atmosferice din cauza ploii...in fine sper sa-mi treaca daca nu o sa ma duc la un control probabil o tomografie la cap ceva!! care credeti dvs ca ar fi cauza...asta mi se pare ciudat ca ma simt bine mananc ma duc la munca etc, aseara mi-am luat tensiunea si aveam 12.9 adik normala pt mine cam asa o am mereu...
1 comentarii
0
15-02-2009, ora 19:04
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Tiuitul in urechi apare mai des la cei ce stau de dimineata pana seara cu castile pe urechi de innebunesc de tot aparatul auditiv si creierul.Elimina cafeaua, alcoolul si zgomotul, tiuitul se datoreaza unui deficit circulatoriu la nivelul urechii interne.Daca persista acest simptom, fa-ti un control ORL.Si la un cabinet de acupunctura se poate rezolva foarte usor aceasta problema.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.