V.D.R.L. negativ. s-T.P.H.A. pos1:160, F.T.A.-abs 320 < 1:5?

27-02-2009
megghi
Nu este medic/terapeut
megghi
e de multa vreme ca citesc intrebarile si raspunsuri pe acest forum
in sfarsit am reusit si eu sa scriu una
deci am pierdut ultima sarcina (fiind a treia) in 16 ianuarie, iar ginecologul ma facut e multime de analize, la care mi-a iesit rezultatul de mai sus, ( V.D.R. negativ, s.T.P.H.A. pos 1:160, F.T.A. abs 320) sunt disperata ca nu stiu ce inseamna
eu sunt cu sotul meu de 6 ani si jumatate, deci de unde sifilis?
l-am avut numai eu sau l-a avut si el si nici unul nu am avut simptome?
sau eu am fost infestata prima de al cunoaste?
trebuie sa faca si el tesul?
acum 2 ani cand am ramas insarcinata am facut testul HIV, dar pe asta nu l-am vazut pe rezultate inseamna ca nu l-am facut?
am fost la medicul de familie, pentru ca ginecologul mi-a zis sa-mi dea trimitere la un infetttivolog, iar el a zis ca nu e nici o problema si sa-i las analizele pt cateva zile sa se informeze si dupa aceea sa ma duc dinou la el.
a printre care o alta analiza care a iesit rau e
Ac anti-b2-glicoproteina IgG elisa 5.7<10
IgG ELISA 19, 5 <10
1 comentarii
0
15-03-2009, ora 20:20
megghi
Nu este medic/terapeut
megghi
deci am venit cu noutati, am mai repetet iarasi analizele, si la el nau iesit toate negative iar la mine toate pozitive inclusiv V.D.R.L. 1:1, s.T.P.H.A. 1:320, F.T.A. abs 1:80, dar ne este tot eu cand am ramas insarcinata in 2007 am facut toate analizele de primul trimestru si cand am fost sa iau rezultatul nu am vazut mi-a zis ca nu sunt intregi, dar dupa 2 zile am fost iarasi si mi-a dar RH-ul, ei am zis ca e tot, si basta

dar acum cand am consultat pe internet rezultatul de acum 2 ani an vazut ca si acolo aveam ag. lipoideo negativ si ag treponemico positiv, va rog raspundeti-mi si mie sunt disperata, acum am luat o vizita la boli infectioase sa vedem,

va rog sa-mi dati si mei un raspuns, multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.