nelamurire: vreau sa dau la Academie si am miopie
am 2 nelamuriri:am sa le spun pe scurt.doresc sa candidez anul acesta la academia de politie si am o miopie de -0, 50 si -1, doresc sa stiu daca este vreo miopie maxima cu care se poate intra, stiu ca am nevoie de o derogare.a doua problema ar fi daca am conjuctivita pot purta lentile de contact?va rog sa imi rasp daca stiti.multumesc
6 comentarii
sunteti cel mai bun site de medicina.da cum sa nu.mc pt ajutor
nu este o probleme miopia mai ales ca este mica. eu am un nepot care a absolvit academia si nu a avut probleme, daca ai conjuctivita trebuie tratata si dupa aia nu cred ca mai sunt probleme.Cel mai sigur consulta un oftamolog dar intr-un oras mai mare.
a uitasem sotul meu a avut miopie din copilarie si nu a purtat ochelari iar la 38 ani a facut cataracta asta nu stiu daca a avut leg, cu miopia dar s-a operat si se simte bine dupa 8 ani de la operatie si ca sa nu deviez de la subiect a terminat academia navala si inca lucreaza in domeniu.MULTA BAFTA SI SUCCES!!!
a uitasem sotul meu a avut miopie din copilarie si nu a purtat ochelari iar la 38 ani a facut cataracta asta nu stiu daca a avut leg, cu miopia dar s-a operat si se simte bine dupa 8 ani de la operatie si ca sa nu deviez de la subiect a terminat academia navala si inca lucreaza in domeniu.MULTA BAFTA SI SUCCES!!!
Revin cu o precizare-miopia se opereaza cu rezultate fffff bune dupa 18 sau 20 de ani.daca vrei o sa-ti las o adresa din Buc.
Buna ziua!
Am si eu o nelamurire in legatura cu o problema medicala.Sora mea a avut o infectie la maseaua de minte si un canin, a fost la doctor si din cauza ca incizia nu a fost efectuata corect infectia a ajuns la cap si a facut hematom.A fost operata si de atunci ii curge infectie intr/una.Doctorul a spus ca din punctul lui de vedere totul este ok!Si/a facut radiografii din nou din cauza infectiei si i/a iesit un chist nazal care s/a activat din cauza infectiei si trebuie operata!
V/as ruga sa/mi dati un sfat pt.ca ma ingrijoreaza infectia care nu inceteaza!
Va multumesc
Mihaela Serban
Am si eu o nelamurire in legatura cu o problema medicala.Sora mea a avut o infectie la maseaua de minte si un canin, a fost la doctor si din cauza ca incizia nu a fost efectuata corect infectia a ajuns la cap si a facut hematom.A fost operata si de atunci ii curge infectie intr/una.Doctorul a spus ca din punctul lui de vedere totul este ok!Si/a facut radiografii din nou din cauza infectiei si i/a iesit un chist nazal care s/a activat din cauza infectiei si trebuie operata!
V/as ruga sa/mi dati un sfat pt.ca ma ingrijoreaza infectia care nu inceteaza!
Va multumesc
Mihaela Serban
buna ziua.am o intrebare: port ochelari pentru distanta, cu -0, 75 la un ochi si - 1 la celalalt.stau de obicei si citesc destul de mult.ar trebui sa citesc cu ochelarii pe ochi sau nu.multumesc
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Pleoapă superioară umflată
- 4Ajutati-ma va rog cu o problema legata de ochi - junghiuri, lacrimez des
- 1Astigmatism și miopie copil de 6 ani
- 0Vase de sange aparute la ochi.
- 1Opinii pentru ochelari
- 0Implant de lentila pe un ochi care nu clipeste
- 1Vedere dubla (diplopie)
- 0Nerv optic
- 0Operatie pt astigmatism cu PRK Lasek
- 0Masa restanta dupa operatia de cataracta