a avut un fel de fimoza

25-11-2011
mariane83
Nu este medic/terapeut
mariane83
baietelul meu are 1an si 10luni si de 3saptamani la cupit preputu fin foarte inflamat am urmat tratament cu biseptol sirop si tetraciclina sa vindecat dar astazi am observat ca e din nou rosu imi puteti da un sfat ce trebuie sa fac?VA MULTUMESC
1 comentarii
0
25-11-2011, ora 21:15
tema
Nu este medic/terapeut
tema
terraciclina ii poate ingalbeni dintii!!
Mergi cu el la un pediatru si spune-i sa ii dea sa faca analiza cu antibiograma.
Nu ii mai da asa orice antibiotic, fara sa ai in fata antibiograma. Sanatatea copilului este mai importanta.
Ar trebui sa treaca 10 zile de la ultimul antibiotic luat, ca sa nu iasa rezultatul fals negativ.
Eventual, intreaba la laborator cum sa procedezi cu copilul ca sa ii faci analiza si cat sa astepti.
Vezi ca poate se irita de la chilot sau are o infectie urinara.
Vorbeste cu doctorul sa-i faca o urocultura cu antibiograma, dar tot trebuie sa astepti 10 zile dupa ultima administrare de antibiotic.
Fierbe-i pantalonasii si chiloteii, eventual daca poarta chilotei absorbanti, schimba marca. Poate face iritatie de la ei si invata-l sa poarte chiloti de bumbac.
Dezinfecteaza si olita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •