Băiețel 2 ani de ieri șchioapătă

03-05-2017
Raluca Tocanel
Nu este medic/terapeut
Raluca Tocanel
Buna ziua, am nevoie de un sfat: am un băiețel (2 ani) si de ieri șchioapătă de piciorul drept, il pune in pamant, l-am masat si nu schițează nimic sa il jeneze, daca merge usor pășește lejer dar daca se grăbește șchioapătă si isi tine degetele un pic încovoiate si calcă practic in exterior, de cazut a cazut prin parc dar nu am observat sa se fi lovit la picior, vreau sa precizez Si faptul ca a fost racit si a avut tratament cu zinnat care la terminat saptamana trecuta, maine avem programare la medic dar pana atunci as avea nevoie de un sfat, ce ar putea avea? La ce sa ma astept ?el este la vârsta in care nu sta 2 secunde într-un loc, are foarte multa energie.Multumesc si astept un raspuns.
2 comentarii
0
03-05-2017, ora 13:13
Dr. Mihai Cristea
Pediatrie, Sibiu
Dr. Mihai Cristea
Nu pare a fi ceva grav, din ce povestiti. Ma refer la faptul ca poate pune picirul pe pamant, nu acuza dureri la masaj. Totusi un consult medical este necesar, dar cred ca puteti astepta pana maine cand aveti deja programare. Pana atunci, incercati sa nu-l lasati sa faca efort fizic in exces. Si multa sanatate !
0
03-05-2017, ora 14:03
Raluca Tocanel
Nu este medic/terapeut
Raluca Tocanel
Va Multumesc, da pune piciorul in pamant, l -' masat si aseara si astazi si nu prezintă dureri nici la masaj si nici cand calcă in el pt ca l - am urmărit atent. Dar vom merge la medic pt control pt a sta linistita, Va Multumesc din suflet pt raspuns si promtitudine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: