Ajutati-ma - fetita de 11 luni care are supradoza de vitamina B12

06-06-2019
Katy88
Nu este medic/terapeut
Katy88
Am o fetita de 11 luni care are supradoza de vitamina B12, eu am nascuto cu un hematon mic, dupa ce am nascuto la 3 saptamani mi sa recomandat siropul de complex de vitamine B epico si la 4 luni mi-a facut convulsie am ajuns la spital ne-a facut analize totu a fost ok si egg la egg au fost mici modificari, ne-a prescris sirop depakine si dupa o saptamana sub tratament iar a facut convulsie si nea mai dat un anticonvulsiv, am schimbat neurologu si nea dat sa facem depozitare la depakine care era sub doza corespunzatoare dupa ce sa format in corp doza care trebuia ne-a scazut tratamentu celalalt si la si scos dupa o perioada acuma suntem pe depakine si convulsii na mai facut, intre timp am facut depozitare de medicamente si am depistat ca are supradoza de vitamina B12, tin sa mentionez ca numa in prima luna de viata i-am dat siropu de complex vitamina b vreo 20 de zile dupa care in luna a 3 ne-a recomandat viusid si atunci am vazut alte reactii si a facut prima convulsie si am cerut sa facem depozitarea la vitamina b si atunci am depistat ca are supradoza mare avea 1200...imi puteti recomanda ceva controale, un doctor unde sa merg sau ce sa fac.vitamina B12 creste si scade nu stiu exact de la ce, eposibil si laptele praf sa accentueze cresterea vitaminei B12??? ea mananca destul de mult lapte, momentan ii dau doar lapte mancare si depakine.Si noaptea mai face mici intreruperi de respiratie.Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Deficiența de vitamina B12 dăunează dezvoltării copiilor mici și nu poate fi îmbunătățită prin programe scurte de alimentație
  • Vitamina B poate fi utilizată pentru tratamentul steatozei hepatice non-alcoolice avansate
  • Motivele pentru care vitamina B-12 este esențială în alăptare (studiu)
  •