Ajutati-ma! glioblastom grad 4

17-01-2021
Pamela Sabou
Nu este medic/terapeut
Pamela Sabou
Buna tatal meu a fost operat la Cluj in noiembrie a fost diagnosticat cu glioblastom grad 4 se simte bine dupa operatie dar inca nu a facut radioterapie din cauza ca inainte de craciun cand trebuia sa mearga a iesit testul de covid pozitiv acum la repetat si a iesit iar negativ va rog frumos sa mi spune ti este cineva care nu a facut radioterapia tatal meu nu mai vrea sa mearga a zis ca vrea sa moara acasa in prezent se simte f bine inca il mai cert ca noi stam la Tara si el vrea sa lucre cate cv nu as vrea sa il duc si dupa aia sa imi para rau dar si invers va rog sa ma ajutati cu un raspuns el in prezent ia medicamente naturistice! Se roaga foarte mult si a zis ca cate zile ia dat Dumnezeu vrea sa fie acasa! Inainte de operatie era f rau crize si in ultimul timp doarmea ca aproape intra in coma piciorul si mana dreapta nu avea putere acum el zice ca se simte f bine dupa operatie desi poate nu vrea sa zica are 62 de ani dar cand a venit de la cluj parca a intinerit. Mi f greu sa cred ca e asa de grav glioblastom de grad 4 il iubesc din tot sufletul meu si as face orice sa fie bine dar nu vreau nici sa il chinui cu radio si chimio... Acum cand citesc si alte cazuri imi dau seama cat de grav este si doar Dumnezeu poate face o minune pana in momentul de fata credeam ca poate e o greseala dar acum cand am citit toate reactile de care si alte persoane au avut la fel imi dau seama ca ori cat de greu este e adevarat! Sunt fata si fetele de obicei sunt mai atasate de tata il ador nu stiu daca o sa pot sa l vad suferind sunt distrusa! Va doresc multa sanatate la toata lumea!
2 comentarii
0
17-01-2021, ora 20:08
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Nu stiu daca cineva pe aici ar putea sa aiba diagnosticul tatalui, in schimb eu am trecut prin astfel de operatie de foarte mult timp si tot pe partea stiga a capului. Am trecut greu facind chimioterapie 15 doze la 45 de zile, fiecare doza a cite 12 pastile pe care le luam dimineata pe nemincate si dupa prinz vomitam pina seata o saptamina aproape. Spun astea ca la virsta lui nu stiu cum s-ar comporta, eu aveam 26 ani. Dupa cum stiu aceasta tumoare este de regula maligna si mai ales ca e si gradul 4 e mai complicat sa primiti un sfat de la cineva , la mine a fost gradul 3 un astrocitom, la anul fac 40 de ani de la operatie. Stiu ce inseamna toata aceasta treaba si de aceia va incurajez prin exemplul meu, sunt mai mare cu 3 ani decit tatal tau, dar decizia va apartine ce veti face .
Ii doresc sanatate si numai bine tatalui.
0
17-01-2021, ora 22:16
Pamela Sabou
Nu este medic/terapeut
Pamela Sabou
Va multumesc din suflet pentru raspuns! Va doresc multa sanatate!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Încetinirea creșterii glioblastoamelor prin răcire (hipotermie citostatică)
  • Glioblastomul este sensibil la feroptoză: o dietă personalizată reprezintă speranță pentru pacienții cu glioblastom
  • Terapia inovatoare cu celule CAR T vizează două proteine ​​pentru a combate creșterea agresivă a tumorilor cerebrale
  • Inovare în tratamentul glioblastomului prin imunoterapie alogenă
  •