Ajutor !! Bebelușul meu de 6 luni a făcut varicela și plânge incontinuu
Bebelușul meu de 6 luni a făcut varicela, are o forma foarte urâtă și plânge incontinuu, cu ce pot sa.i dau sa i mai alin mâncărimea ?? Eu i.am dat cu soluție mentolata dar plânge când îi dau cu ea, oare pot să i dau Aerius sau e prea mic ??! Va rog să mă ajutați că sunt disperata.
4 comentarii
Mixtura mentolata, vit C 10 pic dimineata si la pranz.
Buna ziua
Puteti sa apelati la adjuvante de tip Crema cu laptuca si musetel 2-4 aplicatii/zi si bai caldute cu tarate de ovaz seara.
Insanatosire grabnica micutului !
Puteti sa apelati la adjuvante de tip Crema cu laptuca si musetel 2-4 aplicatii/zi si bai caldute cu tarate de ovaz seara.
Insanatosire grabnica micutului !
Va mulțumesc frumos pt răspuns ! O să încerc și așa, mă gândeam că poate pot sa i dau Aerius sirop..sper sa se liniștească..
Baie generala puteti face doar atunci cand ultimul val eruptiv a prins crusta!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1infectia cu varicela in timpul sarcinii
- 4ce se intampla pe fata mea?
- 4varicela
- 3Varicela sau nu!?
- 2varsat de vant in primul trimestru de sarcina
- 3perioada de incubatie-varicela
- 4baietelul meu a facut varicela
- 2Tratament varicela la adult
- 4tratament cu laser efecte secundare
- 6varsat de vant sau nu?
- 4Indepartarea semnelor lasate de varicela
- 1Varicela la 35 ani.
- 1Varicela
- 1Varicelă
- 0Vitamine dupa varicela
- 1Semne dupa varicela
- 0Varicela - ochi (bubiță lângă iris)
- 0Vezicule cu lichid
- 1Varicela chiar inainte de concepere
Mai multe informații despre: Varicela Varsatul de vant
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
