Am o problema!!! Penisul mic

30-05-2011
bogdy69
Nu este medic/terapeut
bogdy69
Buna am 20 de ani, 1.85 m si aprox 102 kg. Am un pic de burta dar la inaltimea mea nu pot spune ca sunt gras tare. Problema mea se rezuma la penis. E ft mic adik in stare flasca are cam 4-5 cm iar cand e sculat in jur de 16-17. Nu sunt probleme cu viata sexuala iar prietena mea zice ca se simte ft bn cand o facem. Pot doar sa o cred. Problema e ca sunt eu ft complexat si intr-un fel ma deranjeaza ft tare. Nu e cv normal k la varsta mea si la fizicul meu sa fie asa mica. Am nevoie de ajutor si nu stiu ce sa mai fac. Ma tot gandesc ca poate e din cauza ca nu m'i sa rupt ata penisului nu stiu ce sa zic. As face orice sa creasca si sa scap de problema asta...eu cred ca normal la varsta si fizicul meu ar trebui sa fie in jur de 14-15 cm moarta si la vreo 17-19 sculata. Din cate am inteles tot de aici de pe forum a fost cnv care a avut aceasi problema si si'a taiat ata singur...si a crescut radical. Daca aveti ceva sfaturi sau sugestii va rog din inima ajutati'ma.
Va multumesc!!!
10 comentarii
0
30-05-2011, ora 23:16
bogdy69
Nu este medic/terapeut
bogdy69
si daca stau sa ma gandesc bn nici nu are 17 sculata...are in jur de 15 jum 16 :(
0
30-05-2011, ora 23:41
liliz
Nu este medic/terapeut
liliz
Nu inteleg de ce toti barbatii, aproximativ au aceleasi frustrari...ca o au mica..ca o au prea subtire..Asa cum sunteti voi cu penisuri de diferite marimi...La fel suntem si noi femeile una mai adanca in vagin alta mai scurta si mai strimta..Asa ca nu este nici o problema..Poate prietena ta intr-adevar se simte bine este mai mica in vagin si nu-i trebuie ditamai lungatura..scz de expresie..eu de exemplu nu ma potriveam deloc cu primul sot..Avea ditamai lungatura ca o simteam pana pe la jumatea burtii..si intra doar jumate..Acum este ok simt si eu ca traiesc ne completam si ne simtim bine..si actualul meu sot avea aceleasi frustrari la inceputul relatiei noastre...i-a luat cam vre-o 2 ani sa capete incredere in el insusi si sa isi dea seama ca intradevar ne potrivim si ca ma face sa ma simt femeie..in rest multa sanatate si mult preludiu si putere de munca.:))
0
31-05-2011, ora 00:22
cory90
Nu este medic/terapeut
cory90
Buna.am si eu o intrebare..acu cateva luni am fost la ginecolog fiindca aveam niste scurgeri foarte abundente..in fine mi s-a dat un tratament pe care l-am urmat si eu si logodnicul meu..dar totodata mi s-a spus ca am avarul drept marit..am urmat tratamentul acela...dar dupa m-am dus din nou la doctor din nou la control deoarece aveam senzatia ca ma doare in continuare ovarul drept...am fost la control la un alt ginecolog si acesta mi-a spus ca nu am ovarul marit in schimb s-ar putea sa am niste microchisturi..dar nu este sigur deoarece eram la multe zile dupa menstruatie.este adevarat ca atunci cand ai aceste microchisturi nu poti ramane insarcinata...deoarece eu am incercat doua luni la rand si nu am ramas iar luna aceasta mi-a intarziat menstruatia 11 zile dupa care mi-a venit...cu toate ca eu am crezut ca sunt insarcinata...inainte aveam ciclul regulat..dar si luna aceasta si luna trecuta mi-a intarziat..dar luna trecuta mi-a intarziat doar cateva zile.?Este grav?Sunt grave microchisturile astea?Ma puteti ajuta va rog cu un raspuns..multumesc!!!
0
31-05-2011, ora 01:06
y1a1s1m1i1n1a
Nu este medic/terapeut
y1a1s1m1i1n1a
Ptr cory...si cu scurgeri si cu microchisturi poti ramane insarcinata.doar ca daca esti racita sau ai ovarele inflamaye iti ingreuneaza un pic situatia.dar eu te sfatuiesc ca inainte de a ramane insarcinata trateaza-te bine de scurgerile vaginale si tu si logodnicul tau.
0
31-05-2011, ora 01:18
y1a1s1m1i1n1a
Nu este medic/terapeut
y1a1s1m1i1n1a
Ptr BOGDY69 asta este o tampenie cat de lunga sau groasa sau mica...prostii de pusti ca doar si tu la 20 de ani esti un pusti.daca prietena ta ti-a spus clar ca se simte perfect tu de ce iti complici viata gandindu-te la asta??fi atent daca sti cum sa seduci o femeie cu vorbe. cu atingeri.marimea e pe ultimul loc.preludiu e fff imp.nu marimea.am 30 de ani si tot atatea experiente adica stiu ce zic.
0
31-05-2011, ora 08:00
bogdy69
Nu este medic/terapeut
bogdy69
pt liliz prietena mea e destul de adanca dupa parerea mea...mai ales cand e excitata la maxim simt ca ar mai intra ink mult si bn. sunt cu ea de aproape 2 ani si cand ne'am combinat era virgina...eu am dezvirginat'o si de atunci suntem impreuna. ne iubim ft mult si nu a calcat strmb niciodata si stiti cum sunt "fostele virgine" :P...loiale pe viata:))...oricum sunt asa complexat si pt faptul ca ma tot gandesc nu se stie niciodata cand merge la altu si ma inseala.pt ca fetele din ziua de azi fac asta tot mai mult :-j...si daca da de unu dotat automat s'a zis cu mn...si plus de asta.nu se stie niciodata cat va dura relatia asta...nu vreau sa ma despart de ea pt nik in lume dar nu se stie niciodata...si poate dau in alta relatie in kre tipa vrea unu dotat...si atunci cf?...nu toate sunt k actuala :( dak ar fi toate fetele k actuala mea prietena lumea ar fi perfecta...
0
31-05-2011, ora 14:03
cory90
Nu este medic/terapeut
cory90
Pai m-am tratat adik am luat tratamentul acela prescris de doctor.dar tot continui sa am am scurgeri numa ca nu mai sunt asa abundente si nu mai au mirosul acela ingrozitor...mi s-a spus ca am vaginita nespecifica atunci.o sa ma mai duc la un control sa vad ce o sa imi spuna..Va multumesc!!
0
01-06-2011, ora 20:48
liliz
Nu este medic/terapeut
liliz
ptr Cory990 mergi urgent la un laborator de analize si iati o LAMA..Sa vezi doamne fereste sa nu fie ceva mai grav ptr ca orice imfectie, orice chist netratati iti pune fertilitatea in pericol..mergi macar la 2-3 medici ptr un diagnostic corect..se poate ramane insarcinata si cu chisturi problema este sa nu fie imflamate ovarele, trompele etc..Eu am avut inainte de a ramane insarcinata chisturi foarte mici care odata ca nastertea au disparut..binenteles ca inainte de a ramane insarcinata am facut tratament cu antibiotic..multa sanatate si vindecare rapida, multi copii frumosi si cuminti..!!!
0
07-06-2011, ora 19:43
cory90
Nu este medic/terapeut
cory90
Multumesc frumos si tie iti doresc acelasi lucru.eu acu sunt in spania si am fost la ginecolog de fapt aici se numeste matroana, ea decide daca necesita sa te duci la ginecolog sau nu in fine i-am explicat ca am fost in romania la ginecolog si mi-a spus ca s-ar putea sa am niste microchisturi dar ca nu este sigur fiindca am fost la 16 zile dupa menstruatie si nu si-a putut da seama, in fine matroana de aici mi-a zis ca sunt multe fete ca si mine si ca nu e nimic grav.nu stiu ce sa mai zic pe cuvant, in romania inainte sa ma duc la doctorul acesta care mi-a zis ca s-ar putea sa am aceste microchisturi am fost la altu si acela mi-a zis doar ca am ovarul drept marit si mi-a dat un tratament pentru scurgeri in rest nu mi-a zis nimic si nu a vazut nimik ca si asta mi-a facut eco intra-vaginal.o sa ma mai duc aici inca o data dar la ginecolog sa vad ce imi spune fiindca sincer sunt foarte speriata fiindca imi doresc foarte mult un bebe.
0
26-07-2011, ora 13:12
Cip36
Nu este medic/terapeut
Cip36
Pentru Bogdy69
Stai linistit in privinta dimensiunii penisului ! Nu ai absolut nici un motiv sa fii complexat mai ales ca prietena iti spune ca se simte foarte bine cand faceti dragoste!Preocuparea ta trebuie sa fie satisfacerea reciproca si nu altceva!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.