Băiat 14 Ani san cancer???

02-02-2019
Ion1269
Nu este medic/terapeut
Ion1269
Am 14 Ani si sunt băiat și acum un an m am lovit la sânul stang și mia ieșit o galma și parca simt și ceva la dreptul. Recen miau ieșit mai multe galme sub piele. Una pe fata. Alta sub bărbie și mai am câteva mai jos.
DC mi au ieșit galme pe corp?
Pot avea cancer la 14 Ani?
4 comentarii
1
04-02-2019, ora 11:44
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua Ion
Esti cam prapastios pt varsta frumoasa pe care o ai !
Nu orice inseamna cancer... Dar pt ca ai intrebat, mutatiile celulare cancerigene pot fi prezente, intr-un organism, la orice varsta, dar repet, este un diagnostic care presupune dovezi in acest sens. Eu iti sugerez sa faci un consult la un pediatru sau la un dermatolog pt lamurirea corecta a acelor formatiuni aparute sub piele ! Sanatate !
0
04-02-2019, ora 12:05
Ion1269
Nu este medic/terapeut
Ion1269
Dar am cancer?
Sau pot avea și altceva? Adica alta boala care poate fii tratata? Sau dacă am cancer poate fii tratat?.. În ultima vremea am cam slăbit cam mult.. Dar mănânc foarte mult
0
05-02-2019, ora 16:20
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Doar pe ceea ce ai descris nu se pune diagnostic de cancer ! Personal nu cred ca este cazul. Cum ti-am spus fa un consult la un medic cu specialitatea pediatrie sau dermatologie! Dupa consult, daca nu este edificat, iti va indica analize care sa elucideze boala ta.
0
05-02-2019, ora 17:02
Ion1269
Nu este medic/terapeut
Ion1269
Poate fii o boala grava sau?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul