Balbism brusc instalat la un copil de 2 ani

24-06-2009
chouliaras
Nu este medic/terapeut
chouliaras
Am o fetita de 1 an si 11 luni care vorbeste foarte fluent si corect de aproximativ 4 luni. Brusc de 4-5 zile a inceput sa se balbaie iar de 1 zi nu mai vrea sa vorbeasca pentru ca o deranjeaza balbismul ei foarte tare. Am observat deasemenea ca atunci cand plange coltul drept al guritei se deplaseaza in afara axului fetei in jos. Sfatul unui neurolog mi-ar prinde bine URGENT. Multumesc
4 comentarii
0
25-06-2009, ora 21:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cel mai bine ar fi sa nu mai astepti sfatul neurologului pe forum si sa duci cat mai rapid fetita la pediatrie pentru a fi vazuta.
0
19-07-2009, ora 21:28
Ralu-k
Nu este medic/terapeut
Ralu-k
buna :) am fct dragoste cu iubitul meu azi..nu ne-am protejat... eu cred k a scapat putin in mine dar el neaga ferm convins lucrul asta. Nu shtiu ce sa cred. As dori sa iau maine "pastila de a 2a zi" dar nu am mai folosit niciodata. help me...va rog
0
19-07-2009, ora 21:28
Ralu-k
Nu este medic/terapeut
Ralu-k
si eu am doar 14 ani...
0
07-02-2011, ora 23:30
diana22
Nu este medic/terapeut
diana22
doctorita in pshiatrie foarte buna este Magureanu Sanda o gasiti la clinica Sanador piata victoriei bucuresti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Balbismul

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: