Bebelus de 3 luni jumătate plânge cand mănâncă!Ajutor va rog..

29-10-2021
Boian AnaMaria
Nu este medic/terapeut
Boian AnaMaria
Bună ziua..scriu dinou aici în speranța că mi se va răspunde..am un bebeluș născut prematur la 35 de săptămâni și 3 zile, care acum are 3 luni jumătate, de o luna îmi refuza biberonul..stau o groaza de timp și trag de el sa mănânce..urla și tipa foarte rău cand încerc sa ii bag biberonul în guriță..se tot frământă, ii este greu și cu ieșitul afara, deși iese moale, pasta, dar este greu și sa de a vanturile afara..plânge foarte rău și nu vrea biberonul deloc, el a fost cântărit ultima data acum 4 săptămâni și avea 5, 400 kg, a fost născut cu 2, 660, dar am ajuns acasă cu 2, 400 kg!Sunt foarte frustrata ca nu mănâncă, nu știu ce sa ii mai fac, ma enervez și eu foarte repede și încep sa plâng și nu o mai dau la capăt..fiind în UK aici toată lumea spune ca e bine, fără sa face ceva investigații, as vrea sa am o părere și a unui medic din România, va rog, sunt foarte stresata pe acest subiect și nu știu ce as putea face sa mănânce bine...
3 comentarii
0
13-11-2021, ora 08:16
Dana Daniela2235
Nu este medic/terapeut
Dana Daniela2235
Nu știu dacă este coincidenta sau nu, avem problema asemănătoare, și noi avem 3 luni jumătate și suntem in Uk și avem probleme la mâncat. Însă noi avem probleme cu formula de lapte, eu așa cred, refuza sa mănânce plânge, se bananeste, ce formula folosești ?
0
13-11-2021, ora 10:29
Boian AnaMaria
Nu este medic/terapeut
Boian AnaMaria
Bună!Noi folosim Aptamil 1!Nici doctorii nu îmi pot spune ce se întâmplă, de ce refuza..este deja aproape o luna jumătate...
0
06-03-2022, ora 08:29
EmmaVa
Nu este medic/terapeut
EmmaVa
Buna ziua. Am intrat și eu in acest grup in speranța de a primi un răspuns. Am citit cu ce v-ați confruntat la început. Acum sunt eu in situația voastră și tot in UK, doar ca noi avem 1 luna și o săptămâna. Am fost pe Hipp organic și avea gaze la eliminare foarte dureroase, colici, acum am trecut pe Kendamil Classic și are gaze cu eliminări de mase fecale mici, dar acum nu prea vrea sa doarmă ziua, plânge și parca se screme toată ziua, e înfometat după aproape 2 ore, deși mananca între 90-120ml. Plus ca ii mai dau și sân atunci când mananca 90, sau între mese când plânge tare și nu îl pot liniști.
Eu tind sa cred ca e de la formula, as înceta, dar nu INI ajunge laptele din sân.
Cum ați rezolvat voi problema? Va Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul