Boala de oase - Sindromul Gorham-Stout

28-09-2022
Jcp
Nu este medic/terapeut
Jcp
Buna ziua. Problema cu copilul meu a început pe data de 17 August m-am dus cu el la spital cu febra, vărsături și dureri de burta. Acolo ia făcut un test covid care a ieșit pozitiv după a urmat o ecografie la plămâni iar medici de acolo au zis ca trebuie sa am internez cu el pentru mai multe Investigați…după ecografia pe care au făcut-o si o radiografie au spus ca are pleurezie si ca vor sa ii facă si un CT după ce a venit rezultatul la CT mi au zis ca are o infecție in corp l-au ținut sub tratament iar după 7 zile au repetat CT-ul la rezultat mi sa zis ca are un țesut in partea stânga toracică si ca e posibil sa fie o tumoare dar pentru a stii mai exact trebuie sa ii facă o biopsie…eu când am auzit asta am zis sa cer a doua opinie asa ca am venit cu el in București la alt doctor aici ia facut iar un CT iar după a urmat o biopsie la acel lichid mi sa zis ca nu este infecție ci ca este grăsime in corp i sa pus un dren in zona toracică pentru a scoate grăsime dar dupa alte Investigați a descoperite ca de fapt el are leziuni la coaste iar acea grăsime este de fapt limfa care se împraștie in corp (chilotorax)si nu se duce unde trebuie pentru a vedea exact ce este ia facut o biopsie osoasa si o biopsie la ganglioni… toate analize si toate biopsiile au ieșit bune dar doctorul susține ca are sindromul Gorham- Stout
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Chilotoraxul

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: