Caca precum cacarezele...motiv de ingrijorare?

15-10-2009
RamonAdriana
Nu este medic/terapeut
RamonAdriana
Am o fetita de 3ani si jumatate care e cam apatica de vreo 2 saptamani. Spune dimineata ca-i este rau, ca o doare burtica. Este un copil hiperactiv si imi fac griji cand o vad ca nu vrea sa se ridice din pat dimineata decat dupa vreo 10 min. Mananca bine si nu am avut probleme cu ea de niciun fel pana acum. Nici analize la sange nu i-am facut niciodata. In afara de cate o raceala banala, nu am avut probleme. Ce mi s-a mai parut ciudat e ca face caca precum cacarezele (scuze de exprimare). Ideea e ca nu stiu ce analize ar trebui sa-i fac si ce credeti ca ar putea fi. Va rog sa imi raspundeti. Va multumesc!
3 comentarii
0
15-10-2009, ora 13:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Aceste simptome sunt cunoscute in homeopatie si sunt pretioase pt. identificarea remediului vindecator,
consultati un medic homeopat cu experienta care va poate ajuta eficent si fara efecte adverse la fetita.
Si la hiperactivitate !
0
16-10-2009, ora 17:18
nonni
Nu este medic/terapeut
nonni
cred ca e semn de constipatie...nu? daca scaunul e format din rotocoale mici si tari..poaet de aia o doare si burtica. daca e constipata incercati sa ii daaaati mai multe iaurturi, lapticul cu miere, fructe multe mai ales pere prune...multe fibre, cereale..

mergeti la pediatru cu el si va indruma mai incolo.
0
17-10-2009, ora 10:30
RamonAdriana
Nu este medic/terapeut
RamonAdriana
Mananca ciorbita zilnic si iaurturi. Are un scaun pe zi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul