candidoza
buna seara! de 3 zile mi-au aparut niste bubite rosii cu un fel de coaja pe penis, de la care am mancarimi.De la farmacie mi s-a recomandat PIMAFUCIN si FLUCOVIM 100 pastile.M-am spalat cu musetel, cu bicarbonat si m-am dat cu o crema cu propolis si galbenele.Ieri am inceput sa folosesc crema dar pastile nu am luat, credeti ca sunt bune ? sa le iau ? Am observat astazi ca bubitele au disparut dar este rosie si am mancarimi.
4 comentarii
Este bine sa faci si tratamentul cu flucovim deoarece candida se poate dezvolta in diverse locuri in corp, putand provoca si un dezechilibru al florei intestinale, ceea ce iti poate crea multe neplaceri.
Buna ziua, daca pe gland v-au aparut pete rosii sau pe marginea glandului v-au aparut niste bubite albe, si aveti mancarimi pe toata baza penisului inclusiv pe uretra incercati urmatorul tratament:- Norfloxacin 400 mg(o pastila la 12 ore timp de 3 zile), Doxiciclina 100 mg (o pastila la 12 ore timp de 7 zile), si urmeaza un preparat Local cu urmatoarele ingrediente:-Glicerina boraxata 50 ml
-Hidrocortizon acetat 0, 2g
-Nistatina 2g (acest preparat se poate face la farmacii si va dati cu el dimineata si seara dupa ce igienizati suprafata, pentru un randament mai bun al tratamentului tineti urmatoarea dieta: Alimente interzise:
- zahar
- fructe
- paine
- branza
- lapte
- suc de fructe
- cafea
- bauturi dietetice, alcool.
- cartofi
- grau
- faina
- carne de vita
- ciuperci.
Eu am scapat de doua ori de candidata cu acest tratament.
Sanatate si recuperare rapida.
-Hidrocortizon acetat 0, 2g
-Nistatina 2g (acest preparat se poate face la farmacii si va dati cu el dimineata si seara dupa ce igienizati suprafata, pentru un randament mai bun al tratamentului tineti urmatoarea dieta: Alimente interzise:
- zahar
- fructe
- paine
- branza
- lapte
- suc de fructe
- cafea
- bauturi dietetice, alcool.
- cartofi
- grau
- faina
- carne de vita
- ciuperci.
Eu am scapat de doua ori de candidata cu acest tratament.
Sanatate si recuperare rapida.
In dorinta de a ne vindeca mai repede deseori ne autotratam. Administratea medicamentelor si indeosebi a antibioticelor fara a avea recomandare de un medic nu este chiar benefica.
Eu nu am spus ca nu trebuie sa mergem la medic dar atata timp cat acesta iti confirma banuiala este un tratament bun eu am scapat de ea de 2 ori cu acest tratament si pentru candida rar gasesti un tratament care sa te scape de ea definitiv ;)
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Icontinenta fecala ciudata
- 0Bubite mici culoarea pielii de pe scrot pana pe varful penisului.
- 2Afrodisiace testate
- 3Afrodisiace
- 1O vena pe testiculul drept ca o pasta de pix
- 0Poziție greșita a capului
- 1Epilare definitiva barbati
- 0Durere in partea stanga jos a abdomenului
- 0Cu ce altceva pot înlocui Tribulus terrestris?
- 0Pete albe pe penis