ce medicamente sa iau ca sa nu imi afecteze fetita

16-07-2011
lauracluj
Nu este medic/terapeut
lauracluj
buna ziua, am o fetita de 3 luni care se hraneste exclusiv la san (nu ia biberon deloc). de dimineata m-am trezit cu febra si puroi in gat. ce medicamente credeti ca pot lua astfel incat sa ma tretez si sa nu imi afecteze fetita. mentionez ca saptamana trecuta si ea a facut un tratament pentru o bronsita usoara si in prezent mai face pentru otita.

va multumesc!
2 comentarii
0
16-07-2011, ora 11:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trahisept cu propolis si un hexoral spray si luni mergi la medicul de familie.daca va fi necesar, va indica el antibiotic...sa ai nr. lui de telefon, mai ales ca ai copil mic..
0
16-07-2011, ora 11:34
lauracluj
Nu este medic/terapeut
lauracluj
multumesc mult doamna doctor! o zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul