Cipralex și alcool
Buna seara, in jurul orei 17:00 am luat o pastila de cipralex, iar in jurul orei 19:30 am consumat un pahar de prosseco. Credeți ca ma va afecta cu ceva? Mulțumesc
2 comentarii
Buna seara. Un pahar la o ocazie este permis.
sa nu mai faci niciodata acest gest.o poti lua razna si sa faci gesturi necugetate, poti sa-ti agravezi starile de anxietate, poti sa cresti/intaresti reactiile adverse ale medicamentului,
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 50depresia si anti-depresivele
- 35Ma vad aruncindu-ma de la balcon
- 5cipralex si kilograme in plus
- 7sufar de anxietate
- 5să intreb altfel, ia cineva Cymbalta?
- 9Depresie
- 5Cum diminuam efectul prea puternic al antidepresivelor?
- 21Asociere doua antidepresive considerati normal?
- 15Nu isi fac efectul antidepresivele!!!
- 4Stimuloton pentru anxietatea sociala
- 9Trittico imi provoaca insomnii-nu ma pot obisnuii cu nici un antidepresiv
- 2Ciprealex reluare tratament.
- 4De ce ma lasa toate antidepresivele fara sentimente
- 1Zoloft solutie cu paracetamol?
- 9Un antidepresiv bun stie cineva?
- 3Sarcina - soțul ia cymbalta
- 1Tratament cu seroxat.
- 5Cand e cel mai bun moment sa renunt la Trittico ?
Mai multe informații despre: Antidepresivele medicamente antidepresive medicamentele si alcoolul normalitatea in psihiatrie
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: