Cum pot sa slabesc la coapse?

06-03-2010
cesiu
Nu este medic/terapeut
cesiu
as dorii sa aflu cum pot sa slabesc la coapse(la pulpe), pentru ca sunt cam gras in pulpe. gambele sunt ok... dar cu pulpele am eu probleme, vreau sa slabesc la pulpe si nu reusesc.si la solduri, la fund..la fel sunt.. cam plinut.. de la solduri in sus sunt ok, nu am probleme, dar cu soldurile si cu pulpele am eu probleme, vreau sa scap de surplusu de grasime de pe pulpe si fund, si solduri. am alergat vara trecuta timp de 2 luni, cam de 3 ori pe saptamana, timp de o ora.. dar nu prea a dat rezultate alergatu, am slabit mai mult la burta.. si prin alte parti, dar la pulpe nu am dat nimic jos.. vreau sa aflu ce pot sa fac.niste exercitii ceva.. va rog.mi'a zis un baiat ca as putea sa iau crema anticelulitica.. si ca voi scapa de surplusu de grasime de pe pulpe.este adevarat, pot sa iau asa ceva?
14 comentarii
0
06-03-2010, ora 16:38
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Aveam o prietena, care facea un fel de impachetari cu cafea macinata si slabea doar in locurile unde isi dorea.Stiu ca parca se ungea cu o crema grasa pe locul respectiv, apoi "tapeta" cu acea cafea macinata, se impacheta de jur imprejur cu folie din plastic si statea vreo 2 ore/zi...
Incearca si tu!
0
06-03-2010, ora 19:18
cesiu
Nu este medic/terapeut
cesiu
ce fel de crema mai exact?
0
07-03-2010, ora 02:04
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Orice fel de crema, important este sa se lipeasca bine cafeaua macinata, pt ca ea are rolul cel mai important.Eu as opta pt lapte de corp de exemplu...
0
07-03-2010, ora 09:11
cesiu
Nu este medic/terapeut
cesiu
ok jaquelinne, am sa incerc cum ai zis, sper sa deie rezultate.multumesc
0
07-03-2010, ora 09:23
cesiu
Nu este medic/terapeut
cesiu
jaquelinne, dar impachetarile .. cum sa le fac? sa pun cafeaua macinata in punga? apoi sa ma ung cu crema pe pulpe, si sa pun punga cu cafea macinata pe pulpa? si sa o leg cu elastic.. ? asa sa fac? astept raspunsul tau
0
07-03-2010, ora 14:28
cesiu
Nu este medic/terapeut
cesiu
dar crema din aia, anticelulitica pot folosii? poate da rezultate.. ce ziceti?
0
11-03-2010, ora 19:56
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Buna cesiu, scuze de intarziere, nu am avut timp sa intru pe net!Impachetarile se fac cu folie alimentara, se lipeste usor, deci nu mai este nevoie sa prinzi si cu altceva.Te ungi cu crema pe locul respectiv, apoi iei cafeaua macinata si aplici peste crema respectiva, apoi infasori locul cu folia alimentara(este folia aceea din plastic, care se foloseste la impachetat caserole, fructe, pui etc.).
Nu este nevoie sa folosesti crema anticelulitica!
0
12-03-2010, ora 08:22
cesiu
Nu este medic/terapeut
cesiu
jaquelinne dar cafeaua macinata sa o schimb dupa fiecare aplicare? sau sa pun aceasi cafea mereu?

si cat timp sa tin cafeaua macinata?

si daca folosesc crema anticelulitica oare da rezultate mai repede si mai bune? ca vroiam sa cumpar crema anticelulitica.. si sa fac cu crema din asta. si apoi sa pun cafeaua macinata.. poate da rezultate mai bune

astept raspunsurile, multumesc
0
12-03-2010, ora 19:54
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pff, sincer nu stiu ce sa iti spun, pt ca nu eu am folosit aceasta "reteta", ci o prietena de-a mea, cu ceva timp in urma!Cred ca cel mai bine ar fi sa schimbi cafeaua, pt ca oricum atunci cand o aplici peste crema ea se inmoaie si banuiesc ca nu mai este buna pt a o refolosi.Cat despre timp...stai si tu o ora/doua...vezi daca are vreun efect, sau stai cat poti sa suporti!
Sincer nu stiu ce sa iti spun despre crema anticelulitica, insa parerea mea este sa incerci pe rand, ori incerci asa cu cafeaua cum ti-am spus, este si mai ieftin, ori incepi cu acea crema si daca nu da niciun rezultat, treci la chestia asta cu cafeaua.Faci cum crezi tu ca-i mai bine si mai convenabil!
0
13-03-2010, ora 09:11
cesiu
Nu este medic/terapeut
cesiu
ok jaquelinne.dar in alea 2 ore cat stau cu cafeaua si crema pe coapse.este bine sa fac si exercitii pentru coapse? ce zici, ?poate da rezultate mai bune. astept raspunsul tau.


si daca poti sa'mi zici si pentru fese, daca pot sa fac ceva, pentru a mai slabi la fese si trunchi.mersi
0
13-03-2010, ora 18:59
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cred ca ar fi foarte bine ca in alea 2 ore sa faci si sport, pt ca asa transpiri mai mult si se ard grasimile mai repede.Pt fese si trunchi sincer nu stiu...
0
13-03-2010, ora 19:01
cesiu
Nu este medic/terapeut
cesiu
ok jaquelinne, ms mult.am sa revin mai tarziu sa'ti spun rezultatele.
0
14-03-2010, ora 20:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Chiar te rog sa ma tii la curent, pt ca sunt curioasa daca functioneaza!
Bafta!
0
10-05-2010, ora 14:37
piusha
Nu este medic/terapeut
piusha
salut tuturor! pt celulita va recomand gomaj cu zat de cafea amestecat fie cu gel de dus, fie in timp ce faci dus, amesteci zat cu ulei de masline, important e sa fie aburi in baie, astfel se deschid porii, si se hidrateaza mai bine pielea, scapi si de celulele moarte si crema/uleiul se absoarbe mult mai bine..seara, impachetari cu crema anticelulitica dupa masaj...bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •