dependenta de bixtonim

20-03-2009
Dana2009
Nu este medic/terapeut
Dana2009
Am 35 de ani si de 10 ani folosesc bixtonim. Nu pot respira, folosesc o sticluta de bixtonim pe zi.
Am si rinita alergica si cind ma infund daca nu folosesc bixtonim ma inrosesc de la git in sus.
Ce pot face pentru a nu mai fi dependenta de bixtonim.
2 comentarii
0
20-03-2009, ora 20:33
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ai dependenta, iar roseata poate fi un fel de sevraj. Fratele meu a patit la fel, cand nu folosea, nu respira bine. Ideea e ca, cu cat vei folosi mai mult, cu atat dependenta va fi mai mare si iti vei arde mucoasa nazala. Daca nu poti sa te lasi brusc, foloseste mai putin si incepe sa folosesti alternativ apa de mare, e tot de la farmacie, nu mai stiu exact cum ii spune. Am auzit ca bixtonimul dauneaza si inimii in cantitate as mare si timp indelungat. Deci, vointa si daca trebuie interventie la ORL, nu ezita s-o faci. Sanatate deplina!
0
18-04-2018, ora 07:50
Tracia
Nu este medic/terapeut
Tracia
Nazonex. Ia tratamentul asta si o sa fi fericit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.