Durere ochi la miscare in sus

22-09-2020
raluca2010
Nu este medic/terapeut
raluca2010
Buna ziua, am si eu o situatie ca dureaza de ceva timp. A inceput intr-o zi brusc, ca o nevralgie pe partea stanga, ma durea cap, cu maxilar, cu nas si ochi, tampla si chiar anumite puncte din cap tot pe partea stanga. Am zis ca e o nevralgie simpla care o sa treaca si ma stiam si cu ceva probleme la masele. Am luat antiinflamator, am luat si antibiotic la un moment dat pentru o raceala cu secretii dar nu a trecut cu nimic. Am ajuns la stomatolog, mi-am extras maseaua de minte, am facut radiografie, se pare ca nu am nicio problema pe partea aceea, vreo carie profunda sau altceva, deci stomatologic sunt ok. Am schimbat intre timp si locul unde lucram de acasa fiindca aveam si dureri de ceafa pe aceeasi parte. Acum durerile de cap si de ceafa m-au mai lasat, ma mai doare intre omoplati sau umarul si ceafa pe stanga, si chiar zona de gat, mai ales cand fac exercitii pentru ceafa dar cred ca e si pozitia in care stau si faptul ca fac pauze mai rar. Imi e ceva mai bine doar ca am ramas cu aceasta durere de ochi care se manifesta doar cand ma uit in sus. Nu e o durere continua, daca privesc in jos sau in fata nu sunt nimic, insa daca ridic privirea si ma uit in sus, am ca o durere vie, ma doare cumva ochiul si radiaza spre dinti si maxilar si chiar in nas pe nara respectiva si uneori chiar spre tampla. E o durere pe care nu o pot localiza ca lumea dar nu este una surda este doar vie. Mi se pare ciudat ca se manifesta doar cand misc ochiu; si ma uit in sus, culmea este ca daca ma uit in sus spre coltul din dreapta sau stanga e ok, durerea e doar spre centru. Am fost si la oftalmologie fiindca aveamca un mic ulcior/chist in pleoapa si mi s-a spus ca ochiul in sine nu prea da dureri. A mai patit cineva asa ceva? Are idee cam ce ar putea fi? Este extrem de deranjant si sunt si putin speriata.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: