dureri in zona renala

16-02-2013
rusinica
Nu este medic/terapeut
rusinica
Ce se intampla daca am dureri in zona renala, cu coborara pe ambele membre inferioare si in sus spre zona omoplatilor?As vrea sa mantionez ca, durerea m a imobilizat la pat timp de 7 zile, fara posibilitatea de a ma misca corporal, sau sa pot misca chiar capul.astept raspuns URGENT.
astept raspunsuri de specialitate daca se poate -
de specificat ca durerea continua si acum.Criza am avut o acum o luna si mi e teama de o revenire.
8 comentarii
0
17-02-2013, ora 00:45
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Pai si n-ai fost la medic? Macar o ecografie nu ai facut? Un medic de familie nu te-a vazut. sau un urolog?
Ce medic crezi ca-ti va da sugestii concrete fara sa te vada si doar sa-ti trimita tie pe email un tratament, sa iti spuna un diagnostic?
Poti merge la urgenta daca te simti asa rau, nu inteleg ce astepti.Problemele strict renale nu se manifesta asa.
0
17-02-2013, ora 16:59
rusinica
Nu este medic/terapeut
rusinica
nu am increderte in cadrele medicale din localitatea mea.as vrea un diagnostic prezumtiv daca se poate -.
0
17-02-2013, ora 19:57
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Tu nu intelegi ca nu se poate?! Ca niciun medic nu iti va trimite nimic, fara sa te vada macar, sa nu mai spun de minime anlize/investigatii?
E ca si cum ai spune ca te doare capul si un medic ar trebui sa ghiceasca si sa te asigure ca e de la o masea, cand poate fi de la febra, de la vreo vreo infectie, de la o tumora sau pe fond psihic, ori de la o betie sau atac cerebral?
Nu ti se pare ca ar echivala cu medicii aia de care spui tu ca n-ai incredere?
Dar e hotararea ta, in definitiv poate nu te doare si nu te ingrijoreaza intr-atat incat sa te duci la medic.
Iar daca a scris cineva in numele tau, poate risca, chiar viata acelei persoane care poate sufera de ceva chiar grav, daca a ajuns la starea asta atatea zile la rand.
0
19-02-2013, ora 12:41
rusinica
Nu este medic/terapeut
rusinica
K. Va promit ca am sa merg.DAR s Putea sa va rog sa mi dati adresa d voastra de email?, ptr eventuale discutii?.Va multumesc.
0
19-02-2013, ora 22:07
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Ti-am trimis un mesaj privat.
0
25-05-2013, ora 19:51
rusinica
Nu este medic/terapeut
rusinica
De acum trei ani de zile am o problema mai delicata.am mai expus o aici dar a revenit din ce an ce mai agresiva.Dureri crunte an zona uterului.Ieri de dimineata la ora 3 am, a inceput o criza cu dureri ce au durat pana seara la ora 23.30.Am facut bai locale cu apa calda si cu galbenele si musetel, tratament ce pana acum a dat roade de fiecare data.penultima criza de felul acesta a avut loc acum 2 saptamani, fiind insotita de ciclul menstrual.Deoarece acum 3 ani mi s a spus la un cabinet medical in Alexandria ca am o raceala vehe si netratata, un chist de 5 cm pe ovarul stang, mi s a recomandat un tratament pe care l am urmat, si care la acel moment adat roade f bune.atunci aveam si ciclu 5-6 zile la fiecare 2 saptamani. Acest lucru a ramas vindecat pana acum, dar mi s a spus sa am putina grija de mine.
Dar date fiind conditiile de munca, din acele perioade, nu a fost posibil.Boala a recidivat cu si mai multa furie.Mentionez ca traim 4 persoane cu suma de 300 ron pe luna de aproximativ 4 luni.O ducem extrem de rau.Nu mi permit sa merg la un medic pentru ca stiu ca reteta costa bani si eu nu am acei bani.Ajutati ma ce sa fac?
0
02-06-2013, ora 11:38
rusinica
Nu este medic/terapeut
rusinica
As dorii ajutor ptr sotul meu, in varsta de 45 de ani.De 4 zile are ochii rosii, usturimi, senzatia ca il "inglodura".Ce ai recomandati sa mearga la medic, "el nu este un adept al medicilor de orice fel, sau sa ai cumpar vre o solutie de la farmacie?Ce anume sa i cumpar?A facut bai locale cu ceai de musatel.dar de 3 zile sudeaza, zilnic.Ce sa fac?
0
02-06-2013, ora 21:02
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Sa mearga la medic, de urgenta! Daca e de la sudura, poate avea leziuni permanente la ochi, nu e de jucat!
Sa nu puneti nimic in ochi, poate face mai rau.
De retinut pentru totdeauna: nu se mai foloseste musetelul pentru ochi! Planta a suferit mutatii in ultimele decenii si face mai rau decat bine daca folositi la spalarea ochilor.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: